Matura 2021. WOS - praktyczne kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 14:03
Matura z wiedzy o społeczeństwie musi obfitować w dane statystyczne i różnego rodzaju pomiary. Sekret tkwi w prawidłowym odczytywaniu danych i informacji z tabeli. Przypominamy, jak to robić.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com
shutterstock_odpoczynek słuchawki 1200.jpg
Muzyka dla maturzystów. Reggae do nauki angielskiego

Jednym z najczęstszych zadań na maturze z WOS-u są zadania polegające na odczytywaniu danych z tabel lub wykresów. Jedną z podstawowych umiejętności maturzysty powinno być właśnie to rozumienie i prawidłowe odczytywanie informacji z tabeli. 

Maturzyści powinni doskonale orientować się w różnicy między procentami a punktami procentowymi, znać partie polityczne, a także sposób wybierania posłów w polskim parlamencie i parlamencie Unii Europejskiej. 


Posłuchaj
03:50 Powtórka z WOS-u cz.1.mp3 Jak rozwiązać zadania matury z WOS-u podpowiada Maksymilian Barcik, magister prawa i korepetytor.

 


sztuka wystawa obrazy galeria 1200.jpg
Matura z historii sztuki. Malarstwo, rzeźba, architektura w małym palcu!

Maksymilian Barcik, magister prawa i korepetytor, podkreśla, że na maturze z WOS-u niezbędne jest, by wiedzieć, jakie są w Polsce mniejszości narodowe, etniczne i językowe. Istotne jest, by ich nie pomylić. Ekspert zdradza sposób, jak to zapamiętać. 


Posłuchaj
03:29 Powtórka z WOS-u cz.2.mp3 Mniejszości narodowe, etniczne i językowe - jak to zapamiętać podpowiada Maksymilian Barcik, magister prawa i korepetytor.

 

***

W ubiegłym roku materiały do matury z języka niemieckiego powtarzaliśmy m.in. w audycji Stacja Nauka, a przygotowywała je Agata Nowotnik.  

pj

Czytaj także

Matura 2021. Język angielski - praktyczne kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 07:38
Dziś (6 maja) na maturze język angielski. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest obowiązkowy. Od lat angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym. Początek o godzinie 9:00. Powtarzamy materiał z języka angielskiego dla wszystkich, którzy przygotowują się do matur na poziomach podstawowym i rozszerzonym. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Matura 2021. Historia sztuki - praktyczne kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 10:42
Historia sztuki to przedmiot chętnie wybierany na maturach. Podpowiadamy, jak powtórzyć najważniejsze tematy i na co zwracać uwagę. Ucz się z Czwórką! 
rozwiń zwiń