Polskie Radio
Section05
egzaminy maturalne

Matura 2017. Znamy wyniki egzaminu dojrzałości

Świadectwo dojrzałości uzyskało 78,5 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 14,8 abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu ma prawdo do poprawki w sierpniu, a pozostali – 6,7 proc. dopiero za rok – to wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Komentował je w Polskim Radiu 24 dr Marcin Smolik z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji Narodowej matura gimnazjum CKE egzaminy maturalne szkoła ponadgimnazjalna szkoła

Matura z języków obcych. Jak radzą sobie z nimi uczniowie?

Maturzyści skończyli pisać egzamin z języka angielskiego. Na poziomie podstawowym podeszło do niego ponad 257 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym przez licealistów. Jak polscy uczniowie radzą sobie ze znajomością języków obcych? W Polskim Radiu 24 mówił o tym dr Radosław Kucharczyk, glottodydaktyk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 egzaminy maturalne matura język angielski

Matura 2017. Wypełnij arkusze z języka polskiego

"Praca - pasja czy obowiązek" na podstawie książki "Ziemia, planeta ludzi" Antoine'a de Saint-Exupery'ego i wiersz "Słyszę czas" Kazimierza Wierzyńskiego - takie tematy pojawiły się na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym. Test rozpoczął się w czwartek po godzinie 9 i trwał 170 minut.
Zobacz więcej na temat:  matura matura z języka polskiego egzaminy maturalne szkoła CKE Marcin Smolik Henryk Sienkiewicz Quo vadis Stanisław Wyspiański Antoine de Saint-Exupery