Inspiracje na wakacyjny city-break. Gdzie pojechać?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2022 13:55
Jak urozmaicić sezon urlopowy? Można wyskoczyć na city-break i zwiedzić ciekawe miejsca. W audycji sprawdzimy gdzie warto pojechać w to lato.
Rzym przyciąga turystów z całego świata o każdej porze roku
Rzym przyciąga turystów z całego świata o każdej porze rokuFoto: shutterstock/cge2010

W oczekiwaniu na dłuższy urlop możemy sobie uatrakcyjnić wakacyjny kalendarz. Pomoże w tym city break, czyli krótki, zazwyczaj weekendowy wypad do jednego z większych europejskich miast. Pojawia się coraz więcej atrakcyjnych ofert, a my coraz chętniej z nich korzystamy.

W najbliższym wydaniu audycji "Światła wielkiego miasta" Martyna Matwiejuk, zaprasza na odcinek specjalny audycji! Tuż przed początkiem wakacji wybierzemy pięć najciekawszych i najbardziej różnorodnych miast Europy, które warto zobaczyć w to lato. Jak zapowiada autorka cyklu, znajdzie się coś dla miłośników sztuki, kultury, historii, a także entuzjastów wegańskiej kuchni. Będziemy mieć też garść inspiracji dla tych, którzy cenią nowoczesne technologie, a także tych, którzy lubią budżetowe wakacje. To, co łączy bohaterów nadchodzącej audycji, to ich niepowtarzalny charakter.

Dla tych, którzy lubią upały dobrym pomysłem na wakacyjną przerwę od rzeczywistości może być miasto miłości - Rzym. Pięknie pokazane w filmach "Rzymskie wakacje", "La Dolce Vita" czy "Zakochani w Rzymie", co roku jest odwiedzane przez ludzi z całego świata. Starożytni wierzyli, że niezależnie od tego, co się będzie działo, mimo wojen, katastrof przyrodniczych czy problemów ekonomicznych Rzym będzie trwał.

Turyści podążają śladami zabytków Wiecznego Miasta i ulubionych bohaterów, a na ich liście "must see" znajdują się zwykle: Koloseum, Panteon, Fontanna di Trevi, Piazza Navona, Zamek Świętego Anioła, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami i oczywiście Kapitol. To najważniejsze wzgórze w Rzymie, o dwóch wierzchołkach, na którym została wzniesiona świątynia najpotężniejszego rzymskiego boga - Jowisza. Schody prowadzące na szczyt zaprojektował sam Michał Anioł. Z perspektywy wzgórza można podziwiać panoramę Forum Romanum.


Źr, Youtube/Zakochani w Rzymie - zwiastun PL/KinoŚwiat

Można też zejść z utartych szlaków i przejść się po Wiecznym Mieście mniej znanymi uliczkami. Może w to lato warto poznać nieznane oblicza włoskiej stolicy.

***

Na audycję "Światła wielkiego miasta" zapraszamy w sobotę (25.06) po godz. 10.05. Program poprowadzi Martyna Matwiejuk.

aw


Czytaj także

Ochryda w Macedonii - rozgrzana słońcem perła Bałkanów

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 14:40
- Miasto jest pełne zabytków, atrakcji turystycznych, ma przebogatą historię, macedońska kuchnia jest przepyszna, a do tego - w przystępnych cenach - podkreślała prowadząca audycję Martyna Matwiejuk. 
rozwiń zwiń