SnowFest 2024 - wiosennie, gorąco, energetycznie. Czwórka była na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2024 16:00
Rudimental, Röyksopp, PRO8L3M, Delta Heavy, Lordofon, Kaliber 44 - to tylko niektóre gwiazdy muzyki, jakie wystąpiły na SnowFest 2024 w Szczyrku. Czwórka była patronem tego wydarzenia, nasi dziennikarze jak zwykle byli na miejscu i jak co roku na SnowFest było wyjątkowo.
SnowFest 2024 - moc pozytywnych emocji
SnowFest 2024 - moc pozytywnych emocjiFoto: SnowFest/Dominika Scheibinger
  • SnowFest to największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce. 
  • Każdego roku wspiera go Czwórka. Nasi dziennikarze byli na miejscu. 
  • Na wielu scenach festiwalu wystąpili znakomicie artyści z Polski i świata. Wśród nich m.in. Rudimental, Röyksopp, PRO8L3M, Delta Heavy, Lordofon, Kaliber 44.
  • W rozmowie z Norbertem Borzymem o swoich występach na SnowFest 2024 opowiadają: DJ-ka Cugar, Mihash, Ros Addiction. 
  • Swoimi wrażeniami podzielił się tez Igor Fleiszer, współorganizator imprezy. 

W dniach 1-2 marca radiowa Czwórka zawitała do Szczyrku na SnowFest Festival - największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce. Dziennikarze zaprosili na gorące relacje zarówno z wyjątkowych muzycznych występów, jak i zawodów snowboardowych i narciarskich, które w tym roku przebiegały w konkurencji FIS Rails, co oznaczało spektakularne tricki na hopach i poręczach w wykonaniu zawodniczek i zawodników w kategoriach Freeski oraz Snowboard.

Na festiwalowych scenach wystąpili m.in. Rudimental, Röyksopp, PRO8L3M, Delta Heavy, Lordofon, Kaliber 44.

W Festiwalowym Miasteczku Czwórka zaprosiła do swojej InstaStrefy, a także do swojego plenerowego studia.

Didżejka Cougar w sobotę rozgrzewała publiczność SnowFestu na scenie Blond Music Bar. - Tam była mega energia, super ludzie. Mam nadzieję, że dodałam im energii - mówi artystka. - Ja najbardziej lubię house i w tym się specjalizuję, ale przeplatam to z muzyką elektro wszelkiego rodzaju, czasem jakimiś połamanymi bitami, UK garage. House jest najważniejszy, od zawsze gra w moim sercu - podkreśliła. 


Posłuchaj
03:11 czwórka czwórka na snowfest 02.03.2024 kugar 21.20.mp3 O swoim występie na SnowFest 2024 opowiada didżejka Cougar (Czwórka na SnowFest/Czwórka)

Publiczność zaskoczył Mihash, czyli Michał Błaszczyk, reprezentant śląskiej sceny, który obok house'u zaproponował rytmy drum and bass. - Ta zmiana stylu wynikała z tego, że lubię ten klimat UK-owy, drum and bassowy. To we mnie siedzi, a niekoniecznie mam okazję, by się zaprezentować w tym stylu. Dzisiaj, podczas mojego najdłuższego slotu na całym festiwalu, bo grałem trzy godziny, postanowiłem ostatnią z nich zamienić w energię, bas i uśmiechnięte twarze na parkiecie - zdradza i przyznaje, że nie przygotowuje się do swoich setów, ale zawsze improwizuje, patrzy, co dzieje się na parkiecie. - Gram dla ludzi, bo to kocham robić. To jest moje życie. 


Posłuchaj
03:11 czwórka czwórka na snowfest 02.03.2024 michał błaszczyk 21.20.mp3 Mihash zaserwował publiczności SnowFest różnorodny trzygodzinny set (Czwórka na SnowFest/Czwórka)

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez SnowFest* (@snowfestpl)

Norberta Borzyma w plenerowym studiu Czwórki na SnowFest 2024 odwiedził także Robert Ros, czyli Ros Addiction, który na piątkowej scenie Snow Tent pojawił się w towarzystwie MC Conrada. - To już chyba tradycja, MC Conrad pojawia się ze mną już niemal co roku - przyznaje. - W moich setach cały czas panuje freestyle. Nigdy nie układam setów. Zdarzyło mi się niejednokrotnie próbować to zrobić, ale nigdy nie zrealizowałem tego podczas imprezki - dodaje. 

Przed występem z MC Conradem zamienili dwa słowa na temat kawałków, które zagrają, ustalili, że zamkną set kawałkiem "Planetary funk alert", od którego Ros Addiction zawsze ma ciarki, jak sam przyznaje. - Coraz częściej sięgam po starocie z przełomu wieków, cofam się też do lat 90., gdy drum and bass był najbliższy mojemu sercu - podkreślił. 


Posłuchaj
04:55 czwórka czwórka na snowfest 02.03.2024 ros 21.49.mp3 Ros Addiction opowiada o swoim secie z MC Conradem, który zaprezentowali na SnowFest 2024 (Czwórka na SnowFest/Czwórka)

 

W naszej specjalnej audycji nie zabrakło także Igora Fleiszera, współorganizatora tej wyjątkowej zimowej imprezy, członka didżejskiego duetu LastRobots. 

- W tym roku panuje najbardziej wiosenna aura na SnowFest, ale dalej jest to SnowFest - zawody snowboardowe i narciarskie się odbywają, na skoczni jest śnieg - mówi gość Czwórki. - Aura nam nie przeszkodziła, żeby przeprowadzić festiwal zgodnie z planem. Śnieg przywoziliśmy z gór, ale mamy też specjalną maszynę, która produkuje go podczas dodatnich temperatur. Mieliśmy doskonałych riderów, fantastyczną publiczność. 

SnowFest 2024 pobił rekord frekwencji. Festiwal rośnie z roku na rok, a jego organizatorzy odpowiadają na to zainteresowanie. - Muzyka jest ważnym elementem tego festiwalu. Im więcej scen, tym lepiej - więcej artystów, więcej didżejów - podkreśla Igor Fleiszer.  - Zawsze chcieliśmy ten festiwal powiększać. W tym roku pierwszy raz zorganizowaliśmy scenę dzienną, stanęła w sekretnej lokacji, którą było samo centrum miasta. Przyszło sporo osób, to był dobry pomysł. Podobnie jak czwartkowy before

Kaliber 44, Rudimental czy set Dj Marky to występy z piątku, które najmocniej utkwiły w pamięci Igora. W sobotę wyczekiwał na zespół PRO8L3M, set Gerarda Jansona czy zamknięcie festiwalu w duecie LastRobots, nad ranem w niedzielę.   


Posłuchaj
04:35 czwórka czwórka na snowfest ok 02.03.2024 igor 22.21.mp3 O SnowFest 2024 opowiada Igor Fleiszer, współorganizator wydarzenia (Czwórka na SnowFest/Czwórka)

 

Czytaj także:


• Poznaj lepiej artystów SnowFest 2024
• Pierwsze ogłoszenie SnowFest Festival 2024
• Drugie ogłoszenie SnowFest Festival 2024

***

Tytuł audycji: Czwórka na SnowFest

Prowadzi: Norbert Borzym (DJ Bert)

Data emisji: 02.03.2022

Godzina emisji: 21.00

pj/wmkor

Czytaj także

SnowFest. "Impreza dla ludzi, którzy nie zapadają w sen zimowy"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2024 15:20
Rudimental, Röyksopp, PRO8L3M i Kaliber 44 wystąpią na festiwalu SnowFest w Szczyrku. - Przygotowania idą zgodnie z planem, właśnie montujemy sceny. Spodziewamy się, że w tym roku odwiedzi nas 16 tysięcy osób. Bramy otwieramy w piątek, 1 marca, o godz. 18.00 - mówi Igor Fleiszer, organizator imprezy. Czwórka jest patronem wydarzenia i zaprasza do Czwórkowej InstaStrefy w Miasteczku Festiwalowym. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

SnowFest 2024 w Czwórce. Czwórka na SnowFest

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2024 12:00
SnowFest Festival - największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce.  Na miejscu była też Czwórka, bo impreza już kolejny raz odbywa się pod naszym patronatem. 
rozwiń zwiń