Jakub Tylman - nieprzeciętny pedagog laureatem Plebiscytu Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2022 20:00
Za nami finałowa Gala Plebiscytu Nieprzeciętni 2022. Słuchacze oddali prawie 80 tys. głosów na 10 finalistów! Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej edycji został Jakub Tylman - nieprzeciętny pedagog i twórca nowoczesnych projektów edukacyjnych. 
Gala finałowa Nieprzeciętni 2022. Na zdj. szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska ogłasza zwycięzcę Plebiscytu Nieprzeciętni 2022, obok Kasia Dydo i Radosław Rademenez Blonkowski
Gala finałowa Nieprzeciętni 2022. Na zdj. szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska ogłasza zwycięzcę Plebiscytu Nieprzeciętni 2022, obok Kasia Dydo i Radosław Rademenez BlonkowskiFoto: Adrian Zając/Czwórka

Podczas finałowej Gali Plebiscytu Nieprzeciętni 2022, która się odbyła 23 czerwca, wyłoniono zwycięzcę. Został nim 33-letni Jakub Tylman - pedagog, nauczyciel przedszkolny i przedmiotów artystycznych oraz wykładowca akademicki. Jakub jest także autorem książek edukacyjnych dla dzieci, twórcą nowoczesnych projektów edukacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w edukacji. Poza tym to inicjator ogólnopolskiej kampanii społecznej "Szkoły bez zadań domowych", laureat nagrody "Głosu Wielkopolskiego" w plebiscycie "Nauczyciel na Medal", zwycięzca plebiscytu "Osobowość Roku 2019" w województwie wielkopolskim oraz nominowany do Nagrody im. Janusza Korczaka.

Jakub Tylman prowadzi swoje autorskie placówki oświatowe, w których wdraża nowoczesną edukację na miarę XXI wieku. Lubi różnorodne i kreatywne działania, szalonych ludzi i słodycze. Słuchacze zadecydowali, że to on zasługuje na statuetkę Nieprzeciętnego. Gala konkursowa odbyła się co prawda bez udziału publiczności, była jednak transmitowana na żywo.

Absolutnie tego się nie spodziewałem i cieszę się, że to właśnie "Szkoły bez zadań domowych" i nowoczesna edukacja mogą się okazać tym, na co czekali Polacy - mówił po ogłoszeniu wyników plebiscytu Jakub Tylman. - Jeśli będziemy o tym szerzej mówić, będzie to trafiało i uszczęśliwiało być może nie setki, nie tysiące, a miliony polskich dzieci i młodzieży. Tych, którzy czekają na to, żeby polska szkoła zmieniła swoje oblicze i stała się instytucją zaprzyjaźnioną i serdeczną, a nie zimną, do której nie chce się chodzić. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos.


Zobacz także >>> Nieprzeciętni 2022. Jakub Tylman zwycięzcą Plebiscytu [WIDEO]


W tym roku na Plebiscyt nadeszło ponad 200 zgłoszeń. Spośród nich Kapituła pod przewodnictwem Hanny Dołęgowskiej, szefowej Czwórki, wyłoniła dziesięciu finalistów, którzy walczyli o tytuł Nieprzeciętnego 2022. W internetowym głosowaniu słuchacze oddali prawie 80 tys. głosów.

Tegoroczny juror Plebiscytu, a także Nieprzeciętny 2021 - Rademenez Radosław Blonkowski wraz z Kasią Dydo poprowadził galę finałową. - To dla mnie bardzo miłe wyróżnienie. Jestem bardzo usatysfakcjonowany i cieszę się, że mogłem pomóc Kasi w prowadzeniu gali - opowiada Rademenez. - Statuetka ma skrzydła, więc na pewno uskrzydli. Ja po jej otrzymaniu pobiłem rekord Guinessa w rapowaniu. Nie wiem, co Jakub zrobi, ale na pewno da mu to dużo "powera" do dalszego działania.

ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2022 <<<

Finaliści Plebiscytu Nieprzeciętni to osoby, które robią rzeczy niebanalne, mają nietypowe zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy. Jednym słowem wyjątkowe. - Mnie to inspiruje. Pracuję w radiu, spotykam się z ludźmi w całej Polsce, a kiedy wracam, idę na tai-chi lub taniec. Pójdę też na trening o 6.15 rano, a oprócz tego pozbieram zioła, bo chcę przygotować fantastyczny zielnik - to znaczy nie to, że chcę gonić tych "Nieprzeciętnych", tylko że mnie zainspirowali - mówi Hanna Dołęgowska, szefowa Czwórki.

Posłuchaj
05:06 Czwórka/Najlepszy Dzień Tygodnia - Nieprzeciętni 2022-podsumowanie 24.06.2022.mp3 Nieprzeciętni 2022 - podsumowanie gali finałowej (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Małgorzata Jakubowska Szymon Jaworski

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 24.06.2022

Godzina emisji: 7.15

aw

Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń