Nowe Technologie

"Dzieci dzieciom - Dbam o siebie w sieci". Rusza konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2024 07:47
Od 1 marca uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w konkursie o bezpieczeństwie dzieci w internecie "Dzieci dzieciom - Dbam o siebie w sieci". Organizuje go państwowa komisja ds. przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich.
Od 1 marca rusza konkurs Dzieci dzieciom - Dbam o siebie w sieci
Od 1 marca rusza konkurs "Dzieci dzieciom - Dbam o siebie w sieci"Foto: Shutterstock/Gorodenkoff

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Przeznaczony jest dla trzech grup wiekowych: klas I-III, klas IV-VI i klas VII-VIII. Termin składania prac mija 1 kwietnia 2024 r., a rozstrzygnięcie planowane jest na 1 czerwca 2024 r.

"Dzieci dzieciom - Dbam o siebie w sieci". Zespołowość i kreatywność

- Konkurs »Dzieci dzieciom - Dbam o siebie w sieci« jest zorientowany na to, aby w grupach powstały krótkie, około minuty, filmiki, mówiące o tym, co można robić w sieci, czego nie można robić oraz to, co dziecko uważa, że jest ważne - powiedziała Justyna Kotowska, zastępca przewodniczącej państwowej komisji ds. spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15.

Dodała, że w ten sposób komisja chce wspierać pracę zespołową i kreatywność dzieci, a także usłyszeć ich głos na temat postrzegania wirtualnej rzeczywistości.

"Konkurs ma pokazać, że głos dzieci ma znaczenie i wartość"

Kotowska kontynuowała: - Jeśli chcemy docierać do dzieci, budować ich świadomość i wiedzę, musimy do nich wyjść. Konkurs ma również pokazać, że dzieci są ważne i ich głos w sprawie wirtualnej rzeczywistości ma znaczenie i wartość - powiedziała Kotowska.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.pkdp.gov.pl.

Czytaj także:

PAP/łl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak