X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Koniec Windows XP początkiem lawiny katastrof?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 16:59
Koniec wsparcia systemu Windows XP tworzy ogromne ryzyko, dla firm, które go wykorzystują w licznych urządzeniach począwszy od terminali płatniczych po urządzenia parkingowe. 8 kwietnia 2014 firmy te staną się bezpośrednimi celami dla hakerów.
Koniec Windows XP początkiem lawiny katastrof?
Foto: glowimages.com

W artykule zatytułowanym Panika? Jaka panika? Czy przemysł przetrwa śmierć XP? dyrektor firmy Avnet - Nick Donaldson wyjaśnia, że ​​wycofanie wsparcia systemu Windows XP oznacza koniec poprawek i aktualizacji bezpieczeństwa, pozostawiając wiele tysięcy urządzeń płatniczych działających pod kontrolą systemu Windows XP na całym świecie narażone na  ataki hakerów przy pomocy exploitów "zero day". Urządzenia te, to zarówno terminale, kasy EPOS, bramki poboru opłat, urządzenia parkingowe i wiele innych.

Dodatkowo wycofanie wsparcia będzie oznaczać, że organizacje nadzorujące bezpieczeństwo transakcji internetowych nie będą już autoryzować tych urządzeń i metod płatności i mogą nałożyć grzywnę – w przypadku organizacji PCI (Payments Card Industry) nawet w wysokości do £ 400,000.

Prosta migracja do nowszego systemu operacyjnego, jednak nie jest optymalnym rozwiązaniem.  Zarówno Windows 7 jak i Windows 8 nie będzie działać poprawnie na wszystkich urządzeniach, które Windows XP obecnie obsługuje, nie oferuje również poziomu bezpieczeństwa zgodnego z wymaganiami PCI. Wciąż niewiele firm nie zdaje sobie sprawy z nadchodzącego zagrożenia -  40 % ankietowanych firm twierdzi, że "jeszcze nawet nie rozpoczęli migracji z Windows XP ", zaś 20 % respondentów twierdzi, że " nie zamierza robić tego w ogóle . "

Donaldson komentuje : " Krótko mówiąc , wiele firm jest nieświadomych niebezpieczeństwa. Mówimy tu o chwilowej utracie bezpieczeństwa, która natychmiast zostanie wykorzystana przez cyberprzestępców, co potencjalnie może prowadzić do kradzieży milionów. Firmy, używające tych urządzeń dały się zwieść fałszywemu poczuciu bezpieczeństwa, że mogą po prostu wdrożyć system Windows 7 lub 8, aby realizować te same funkcje jak Windows XP - ale to po prostu nie jest prawdą.”autor: Robert Kamiński

Czytaj także

Stare strategie niebezpieczne dla firm

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 10:36
Liczba zagrożeń bezpieczeństwa wykrytych na świecie wzrosła o 25% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a średnie straty finansowe z powodu jednego ataku zwiększyły się o ponad 18% - wynika z najnowszego raportu firmy PricewaterhouseCoopers.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy boją się hakerów

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 10:27
Polscy przedsiębiorcy coraz bardziej boją się ataków hakerów, jako realnego zagrożenia. Strach przed utratą tajnych danych, haseł dostępu do sieci firmowej lub konta bankowego rośnie i sprawia, że Polacy uważają cyberprzestępczość za jedno z 3 najważniejszych zagrożeń dla ich firmy obok utraty klientów i wzrostu podatków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa platforma bezpieczeństwa dla MŚP

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 13:35
Nowa wersja systemu Oculus przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw łączy technologię, usługi i doświadczenie w dziedzinie walki z zagrożeniami w rozwiązaniu, które dostosowano specjalnie do firm z tego sektora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strategie chroniące przed atakami hakerów

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 11:07
Bez względu na skalę i położenie geograficzne atakowanych przedsiębiorstw, ataki hakerów opierają się na wspólnej strategii, polegającej na wykryciu i wykorzystaniu słabości potencjalnej ofiary. Punktem wrażliwym może być np. wada techniczna oprogramowania lub niedoinformowany pracownik.
rozwiń zwiń