Nowe Technologie

Joanna Koroniewska: "Dziewczyna influencera" to film ważny dla młodych ludzi i dla ich rodziców

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 20:30
Na ekrany polskich kin weszła "Dziewczyna influencera" w reżyserii Szymona Gonery. I właśnie o tym filmie rozgrywającym się w świecie internetowych gwiazd z jego twórcami rozmawiał w swojej audycji Ryszard Jaźwiński.
Joanna Koroniewska na premierze filmu Dziewczyna influencera w którym zagrała jedną z głównych ról
Joanna Koroniewska na premierze filmu "Dziewczyna influencera" w którym zagrała jedną z głównych rólFoto: FOTON/PAP

Wchodząca gwiazda internetu Zosia (Karina Rezner), znana pod nickiem Just Sophie, odkrywa, że jej chłopak, popularny YouTuber Komfi (Kamil Wodka), ma romans. Kiedy zdrada wychodzi na jaw i trafia na "Pudelka", dziewczyna postanawia przyjąć ofertę uwielbianej przez internautów Violi (Olga Kalicka) i wraz z nią udać się w zagraniczną podróż za pieniądze sponsorów. Odwiedzając ekskluzywne kurorty na Cyprze, Ibizie, Malcie, Grecji i we Włoszech, walcząc o zasięgi i uwagę fanów, Zosia dołącza do elity polskich influencerów. Niestety miłosna afera z jej byłym chłopakiem staje się coraz głośniejsza, gdy ten wiąże się z seksowną fit-blogerką Paulą (Joanna Koroniewska), a o Violę upomina się dawna, mroczna przeszłość. Kiedy pikantne szczegóły i skrywane sekrety wychodzą na jaw, Zosię czeka konfrontacja z trudną do zaakceptowania prawdą o środowisku, do którego tak bardzo pragnęła należeć…

Internet i real: dwa całkowicie różne światy

– Robiłem do tego filmu dosyć duży research i rozmawiałem z ludźmi, którzy się tym parają. Michał Piróg, który też zagrał w tym filmie, powiedział, że czytając scenariusz miał wrażenie, że to są ludzie i sytuacje, które on zna – opowiada o przygotowaniach i pracy nad filmem "Dziewczyna influencera" reżyser i autor scenariusza Szymon Gonera. – Dwa dni temu byliśmy z Mateuszem [Banasiukiem – red.] na przedpremierowym pokazie, gdzie byli sami influencerzy. Bałem się, ponieważ jest to raczej film krytyczny, że będą reakcje w stylu "Co ty o nas opowiadasz?!" A jednak nie: wszyscy uważali, że wyszło dobrze. I trzeba pokazywać, że to, co widzimy na ekranach telefonów i to, jak naprawdę wygląda życie takich ludzi, to czasem są dwie zupełnie różne historie – tłumaczy.

– Coraz częściej te światy się przenikają: aktorzy, tak jak my z Asią, działają w świecie internetu. I coraz częściej ludzie, którzy najpierw zdobyli popularność w internecie, grają w filmach – dodaje Mateusz Banasiuk grający w filmie jedną z głównych ról.

Warto obejrzeć ten film z nastoletnim dzieckiem

– Moim zdaniem ten film jest bardzo ważny dla młodych ludzi, którzy marzą o takiej "karierze". Żeby zobaczyli, z czym to naprawdę się je i do czego ta "kariera" może doprowadzić – mówi Joanna Koroniewska, która również gra w "Dziewczynie influencera". – Ale też dla takich rodziców jak ja, bo jestem rodzicem nastoletniej córki, która głównie zajmuje się oglądaniem YouTube’a i sociali. I to są dzieciaki kompletnie odarte z refleksji. A nie ma w nich refleksji, bo oni są w kompletnie innym świecie. Żeby dostać się do tego świata, warto jest obejrzeć ten film z dzieckiem – wskazuje.

Różne tematyki, różne konwencje

– Chciałbym robić różne filmy. Są muzycy czy twórcy, którzy zawsze robią filmy podobne. I czasem robią to świetnie: idziemy, oglądamy i zawsze będzie to w pewnym stylu, to zawsze będzie on. Natomiast mnie interesują różne tematyki, różne konwencje. Więc te trzy filmy, które dotąd zrobiłem: każdy jest totalnie inny – przyznaje Szymon Gonera. I jednocześnie zapewnia, że kolejne scenariusze będzie pisał z myślą o Joannie Koroniewskiej, z którą współpraca była dla niego wspaniałym przeżyciem.

Dziewczyna influencera | Oficjalny zwiastun/YouTube KinoSwiatPL


Ponadto w audycji

  • premiera zagraniczna: "Pieśni ziemi" w reżyserii Margreth Olin;
  • Polskie Nagrody Filmowe Orły 2024 – aktualności;
  • "Kos" w reżyserii Pawła Maślony – wywiady z Bartoszem Bielenią oraz Piotrem Packiem, filmowymi braćmi-antagonistami.

Posłuchaj
51:14 2024_02_02 13_05_42_PR3_Trojkowo_Filmowo.mp3 Bartosz Bielenia i Piotr Pacek o filmie "Kos" (Trójkowo, filmowo)

 

Posłuchaj
52:13 2024_02_02 14_05_28_PR3_Trojkowo_Filmowo.mp3 Joanna Koroniewska, Szymon Gonera i Mateusz Banasiuk o filmie "Dziewczyna inluencera" (Trójkowo, filmowo)

 

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 2.02.2024
Godziny emisji: 13.05, 14.05

pr/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak