Polskie Radio
Section05
Mateusz Banasiuk

Mateusz Banasiuk: za każdym razem staram się, żeby moje role były inne

- Nie wyobrażam sobie, żeby kolejna rola była powtórzeniem czegoś, co wcześniej zrobiłem; takim pójściem na łatwiznę. (...) Za każdym razem staram się, żeby te role były inne - podkreśla Mateusz Banasiuk. Aktora możemy obecnie zobaczyć w pierwszym filmie fabularnym opowiadającym o Bitwie o Monte Cassino, "Czerwone maki", a wkrótce zagra jedną z głównych ról w spektaklu "Wypiór" w Teatrze IMKA w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Mateusz Banasiuk Monte Cassino aktorzy spektakl kino film polski

Filmowcy apelują do ministra kultury ws. tantiem z internetu. "To nie podatek, to wynagrodzenie dla autorów"

- To nie jest jakiś podatek, który ma być nałożony na obywateli, to nie są pieniądze, które ludzie muszą wyciągnąć z kieszeni. To od dawna funkcjonuje w telewizji i kinie, ale teraz największa potęga to platformy streamingowe, które nie płacą tantiem. Do dziś nie uzyskaliśmy odpowiedzi od decydentów, dlaczego to nie działa w naszym kraju - mówił w Dwójce aktor Mateusz Banasiuk.
Zobacz więcej na temat:  tantiemy internet Mateusz Banasiuk Jakub Kukla Dwójka streaming Elżbieta Benkowska

"Różyczka 2" to film, który zdradza kulisy brudnej polityki – mówi Mateusz Banasiuk

Do polskich kin wchodzi "Różyczka 2" w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. To sequel głośnej "Różyczki" tego samego twórcy. O ile jednak pierwszy film był inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, w jego kontynuacji więcej fikcji. Magdalena Boczarska ponownie gra główną rolę, a obok niej pojawiają się znani z pierwszej części Robert Więckiewicz i Jacek Braciak oraz nowe postacie grane m.in. przez Janusza Gajosa, Mateusza Banasiuka oraz Pawła Małaszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński KULTURA FILM Magdalena Boczarska Jan Kidawa-Błoński Trójka Mateusz Banasiuk Mateusz Więcławek różyczka Robert Więckiewicz Jacek Braciak Janusz Gajos Paweł Małaszyński