Nowe Technologie

Prezydent Andrzej Duda: e-sport jest jak sport

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 15:54
To wyjątkowa inicjatywa głowy naszego państwa i wielki krok do poważnego traktowania gier komputerowych. Prezydent Andrzej Duda zgodnie z niedawnymi zapowiedziami zaprezentował Narodową Drużynę Esportu.
Prezydent Andrzej Duda (C) z zawodnikami Narodowej Drużyny Esportu w grę FIFA, Od lewej: Marcin Sczes, Jakub Mikołajewski, Damian Augustyniak, Miłosz Bogdanowski, Gracjan Gołębiewski, Bartosz Jakubowski, Nikodem Pawlak, Kamil Soszyński w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Zawodnicy pojawili się w pałacu z okazji powołania oficjalnej reprezentacji nas
Prezydent Andrzej Duda (C) z zawodnikami Narodowej Drużyny Esportu w grę FIFA, Od lewej: Marcin Sczes, Jakub Mikołajewski, Damian Augustyniak, Miłosz Bogdanowski, Gracjan Gołębiewski, Bartosz Jakubowski, Nikodem Pawlak, Kamil Soszyński w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Zawodnicy pojawili się w pałacu z okazji powołania oficjalnej reprezentacji nasFoto: PAP/Tomasz Gzell

czwórka łukasz jeffrej chmiel piwowarek 1200.jpg
Esport. Gdy pasja rodzi się w dziecku

- Młodzi ludzie, którzy są w topowej czołówce światowej czegoś, co jest bardzo nowoczesne, co jest dzisiaj bardzo ważne - to rozwój osobisty, ale to także rozwój techniki na najwyższym światowym poziomie. Czy jest to przydatne? Bardzo! To wiele przydatnych umiejętności, które później można w zupełnie dorosłym, poważnym życiu wykorzystywać do różnych celów. Zwłaszcza że panowie doskonalą się także pod względem osobistym. Część z panów skończyła studia, ale część się uczy, studiuje - cały czas się rozwija. Więc jest to jakby połączenie dwóch niezwykle ważnych elementów: rozwoju osobistego z rozwojem technicznym, w jakimś sensie również sportowym. rozwoju osobistego z rozwojem w sensie technicznym i sportowym - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Zaslepki_czworka_GAMING_F.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Strefa gamingu >>>

Obecnie Narodowa Drużyna Esportu składa się z zawodników, profesjonalnie grających w serię FIFA. Skład stanowi 8 graczy z zapowiadanych 10. Ostatnich dwóch zostanie wyłonionych w drodze eliminacji. Tak prezentuje się aktualna drużyna: Miłosz "milosz93" Bogdanowski (kapitan), Jakub "Cyanide" Mikołajewski, Kamil "Riptorek" Soszyńsk, Bartosz "bejott" Jakubowski, Damian "damie" Augustyniak, Marcin "mrn" Sczes, Gracjan "elpolako" Gołębiewski, Nikodem "piko" Pawlak.

ZOBACZ TAKŻE Jak zostać mistrzem e-sportu >>>

Wciąż nie milkną dyskusje na temat tego, czy e-sport można porównywać ze sportem i tym samym czy traktować granie poważnie. Prezydent zabrał głos w tej sprawie i wywołał prawdziwą radość wśród graczy. - Czy możemy mówić, że e-sport jest sportem? Jeżeli możemy mówić, że szachy czy brydż sportowy są sportem, to e-sport, który niezwykle rozwija zdolności manualne i refleks gracza, bez wątpienia także można zaliczyć do dziedzin sportowych - podkreślał prezydent. - Tym bardziej, że śmiało mogę powiedzieć, że akurat FIFA - gdzie w piłkę nożną gra się czy to w sieci, czy po prostu na konsoli - jest sportem absolutnie niekontrowersyjnym. Tu nie ma żadnej kontrowersji, żadnych elementów, które można by w jakikolwiek sposób negatywnie postrzegać. Cieszy mnie w związku z tym to, że właśnie tę dziedzinę będziemy promować, tym bardziej że piłka nożna jest czymś, co chyba większości chłopaków w Polsce jest bardzo bliskie - tłumaczył.

Kibicujemy, wspieramy oraz czekamy na kolejne szczegóły.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Google Stadia. Gigant prezentuje nową usługę

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 15:23
We wtorek, 19 marca Google oficjalnie zaprezentowało swoją najnowszą usługę dla graczy. Google Stadia - bo tak nazywać ma się platforma - umożliwi nam granie w najnowsze tytuły bez konieczności posiadania konsoli lub potężnego, komputera osobistego.
rozwiń zwiń