X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

"Piaskownica" Piotra Machalicy w Teatrze Atelier

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 22:00
To już trzeci tydzień 22 Sopockiego Lata Teatralnego! (czas na wakacjach jest nieubłagany, próbujemy za nim nadążyć). Zaczynamy go wspólnie z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej, nadając po wielu latach audycję z samego Klubu Atelier.
Audio
  • Maja Komorowska, Piotr Machalica i inni goście Barbary Marcinik (Magazyn Bardzo Kulturalny/ Trójka)
Piotr Machalica
Piotr MachalicaFoto: materiały promocyjne/P. Trzepizur-Sosnowska

Okoliczności naszej wizyty w Atelier są szczególne: tradycyjnie patronujemy Teatrowi Atelier, ale także nowy program Piotra Machalicy otrzymał Trójkowy Znak Jakości. Piotr Machalica – dyrektor artystyczny Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie – mniej gra (nie licząc częstochowskiego teatru, ale nam to nie wystarcza!). Mieliśmy okazję spotkać się z aktorem tuż przed premierą spektaklu muzycznego (recitalu/koncertu), będącego zarazem premierą płyty pod tym samym tytułem.

Recitalowi towarzyszy płyta pod Trójkowym patronatem. Recitalowi towarzyszy płyta pod Trójkowym patronatem.

 Przy Klubie Atelier znajduje się Kulturalna Plaża Trójki, a Sopot jest Trójkową Morską Stolicą.

...a tak otwieraliśmy min. Kulturalną Plażę Trójki w Sopocie przed Klubem Atelier 2 maja tego roku:) (fot. D. Trojanowski) ...a tak otwieraliśmy min. Kulturalną Plażę Trójki w Sopocie przed Klubem Atelier 2 maja tego roku:) (fot. D. Trojanowski)


Kiedy Piotr Machalica rozpoczynał spektakl, my pozostaliśmy w Klubie Atelier ze współgospodarzem wydania – dyrektorem Atelier – Andre Hubnerem Ochodlo i z kierownikiem muzycznym sopockiego Teatru - Adamem Żuchowskim, by porozmawiać min. o rozpoczynających się 24 lipca X Międzynarodowych Spotkaniach z Kulturą ŻydowskąYIDDISHLAND – Pamięci prof. Władysława Bartoszewskiego.

Maja Komorowska Maja Komorowska

 
Wydanie rozpoczął – tradycyjnie – "inny temat". Powróciliśmy na parę minut do Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie, gdzie w ubiegłym tygodniu mogliśmy byli spotkać się z aktorami, muzykami, pisarzami – autorami reportaży, naukowcami, ekspertami w różnych dziedzinach, między innymi z: Danutą Stenką, Wojciechem Pszoniakiem, Andrzejem Poniedzielskim, Anią Jopek, Ulą Dudziak, Mariuszem Szczygłem, prof. Katarzyną Kłosińską.

Benefis Wojciecha Pszoniaka w Darłowie (fot: Darłowski Ośrodek Kultury) Benefis Wojciecha Pszoniaka w Darłowie (fot: Darłowski Ośrodek Kultury)

W Darłowie – precyzyjnie – w Darłówku od 5 lat organizowany jest Festiwal jedyny w swoim rodzaju, ryzykownie łączący latem tyle dziedzin i zapraszający do letniskowej dzielnicy miasta kilkadziesiąt znanych postaci, z którymi spotkania niewiele mają wspólnego z typową wakacyjną rozrywką. W pierwszy wieczór Festiwalu miałam zaszczyt prowadzić spotkanie z Panią prof. Mają Komorowską. I – to  Jej głosu słuchaliśmy w pierwszej części spotkania.

Maja Komorowska i Barbara Marcinik podczas festiwalu w Darłowie (fot: Darłowski Ośrodek Kultury) Maja Komorowska i Barbara Marcinik podczas festiwalu w Darłowie (fot: Darłowski Ośrodek Kultury)

Wydanie realizował Andrzej Dubas z Radia Gdańsk, a powstało ono we współpracy z Teatrem Atelier – dziękujemy.

***

Tytuł audycji: Magazyn Bardzo Kulturalny

Prowadzi: Baszka Marcinik

Data emisji:  19.7

Godzina emisji: 19.05 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Noc z Zeszytami Literackimi w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 04:55
Pierwsze w tym roku wakacyjne, nie wyjazdowe wydanie TPK: w studiu goście, a przed nami stosik książek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak to naprawdę było z tą cegłą?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 18:00
- "Podaj cegłę" to obraz, który symbolizuje odbudowywaną Polskę Ludową. Według niektórych interpretacji jest to także ponaglenie do szybszej pracy - mówił w Trójce Zbigniew Buski.
rozwiń zwiń