X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Gazociąg Nord Stream może utrudnić rozbudowę portu w Świnoujściu

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 15:00
Wyższy Sąd Administracyjny w Hamburgu odrzucił apelację złożoną przez Zespół Portów Świnoujście-Szczecin, w której polska firma domagała się wkopania niewielkiego odcinka gazociągu Nord Stream 1, w dno morza, tak, by gazociąg nie utrudniał w przyszłości rozwoju polskich portów.
Audio
  • Położone w tym miejscu rury gazociągu ograniczają wejście do portu. Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mat. prasowe Gazprom

W apelacji przedstawiciele polskich portów domagali się, aby konsorcjum Nord Stream, na odcinku około dwóch kilometrów, w miejscu skrzyżowania gazociągu z drogą wodną do polskich portów, zakopało odcinek gazociągu, tak, aby do portu w Świnoujściu mogły wpływać statki o największym dopuszczalnym na Bałtyku zanurzeniu - około 15 metrów. Polskie przedsiębiorstwo argumentowało, że położone w tym miejscu rury ograniczają wejście do portu dla statków o maksymalnym zanurzeniu do 13,2 m.

Wyższy Sąd Administracyjny odrzucił apelację i utrzymał w mocy decyzję Sądu Administracyjnego, który w grudniu 2015 roku odrzucił pozew polskiej firmy z takimi samymi żądaniami. Strony oczekują teraz pisemnego uzasadnienia wyroku.

Od decyzji Wyższego Sądu Administracyjnego nie przysługuje kasacja.

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nord Stream 2 na Radzie UE. Polska chce walczyć o lepszy mandat do negocjacji z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 09:54
Unijni ministrowie do spraw energii omówią dziś w Luksemburgu wytyczne do negocjacji Unii z Rosją w sprawie budowy drugiej magistrali Gazociągu Północnego.
rozwiń zwiń