X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Drugi koncert z cyklu "Kawiarenka Słodkiego Radia Retro"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 20:00
W niedzielę 10 marca o godzinie 17.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbył się drugi koncert "Kawiarenki Słodkiego Radia Retro" nawiązujący do legendarnego cyklu Programu 1 Polskiego Radia.
Kawiarenka Słodkiego Radia Retro
Kawiarenka Słodkiego Radia RetroFoto: Polskie Radio

Podczas kolejnego spotkania nie tylko nie zabrakło wspomnień o Danucie Żelechowskiej oraz o Janie Zagoździe - twórcach "Słodkiego Radia Retro" - można było również usłyszeć głosy legendarnych prowadzących. Pojawiły się też anegdoty, ciekawostki i przede wszystkim znakomita polska retro muzyki. Tym razem w "Kawiarence Słodkiego Radia Retro" zagrał Maciej Klociński a w stylu retro zaśpiewała Katarzyna Ignatowicz (sopran dramatyczny).

Artystka jest absolwentką Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Wykonuje obszerny repertuar: utwory operowe, operetkowe, musicalowe, filmowe, sakralne, pieśni ludowe i patriotyczne, poezję śpiewaną, piosenkę aktorską, piosenki retro. Tworzy także własne utwory - pieśni w języku hiszpańskim, które były prezentowane m.in. w hiszpańskojęzycznych programach radiowych (argentyńskim i meksykańskim), a ostatnio także w hiszpańskiej telewizji ("Got Talent España").Katarzyna Ignatowicz przyznaje, że uwielbia folklor, dlatego można ją również usłyszeć w tradycyjnym stroju krakowskim przed Bramą Floriańską w Krakowie.

Koncerty Programu 1 Polskiego Radia nawiązują do popularnej audycji nadawanej na antenie radiowej Jedynki przez blisko pół wieku oraz do spotkań w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7, których początki sięgają czerwca 1998 roku.

Spotkanie poprowadzili: Maria Szabłowska i Paweł Sztompke z radiowej Jedynki. Nagranego spotkania można będzie posłuchać w różnych audycjach muzycznych na antenie Programu 1 Polskiego Radia, a także na stronie jedynka.polskieradio.pl.

(mat. prasowe/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Danuta Żelechowska - uosobienie radiowca

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 12:43
To jedna z najwspanialszych i najpiękniejszych osób, które poznałem w życiu i radiu - mówił dziennikarz muzyczny Paweł Sztompke. Zmarła dziennikarka Danuta Żelechowska przez blisko pół wieku popularyzowała historię polskiej radiofonii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Zagozda archiwalny: brak mi melodyjnych piosenek, bo piosenka to musi być melodia

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 16:44
Na warszawskich Powązkach pożegnaliśmy Jana Zagozdę, legendę Polskiego Radia. Z radiofonią związał się jeszcze podczas studiów w 1953 roku. Później zatrudniono go, jako inżyniera dyżurnego. Powodowany pasją do radia i muzyki archiwizował dźwięki warte utrwalenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jańcio Szperańcio" – reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 16:56
Rodzice Jana Zagozdy mieli przed wojną radio z gramofonem i parędziesiąt szelakowych płyt. Mały Janek słuchał ich bez przerwy. Dochodziło nawet do tego, że podczas postu mama musiała zamykać gramofon w szafie na klucz.
rozwiń zwiń