Polskie Radio

Święta to czas na porządki w życiu

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 09:47
Zbliża się czas, kiedy większość z nas robi porządek w swoim życiu. Święta Bożego Narodzenia to czas pojednania, a Nowy Rok to czas podsumowań. W grudniu dość często stawiamy nasze relacje pod lupą i zastanawiamy się, czy warto komuś dać drugą szansę, czy nie. 
Wybaczanie innym może nam przynieść ogromną ulgę
Wybaczanie innym może nam przynieść ogromną ulgęFoto: Antonio Guillem/ Shutterstock

Kiedy przed Świętami warto powiedzieć "wybacz mi", kiedy dać komuś drugą szansę? Zapytamy o to psycholog Gabrielę Sójkę.

Reporterka Małgorzata Głogowska na tropie odszkodowań: opóźnienia lub odwołania lotów coraz częstsze. Jak działa Karta frankfurcka? Czy jest różnica w odszkodowaniu przy 3-godzinnym, 7-godzinnym lub dobowym opóźnieniu? Jakie mamy prawa? Jak załatwić odszkodowanie?

Porozmawiamy z Agnieszką Szwajger, autorką reportaż "Mój Ci on" o miłości z internetu. To historia kobiet, które zakochały się przez internet. Rozpoczyna się od zwykłych wiadomości: "Jak się czujesz?", "Jesteś taka kochana i piękna", "Cały dzień myślałem o tobie". Po kilku miesiącach między dwojgiem piszących przez internet ludzi rodzi się uczucie, planują wspólną przyszłość, wkrótce jednak okazuje się, że on ma kłopoty – jego dziecko jest chore, platformę wiertniczą zaatakowali piraci albo chce do niej przyjechać, ale właśnie ukradli mu portfel, potrzebuje pieniędzy. Nadamy również fragment reportażu.

Będziemy polecać też książkę pod choinkę.

***

Do słuchania "Czterech pór roku" w poniedziałek (16.12) w godzinach 9.00 - 12.00 zapraszają Marzena Kawa i Daniel Wydrych.

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Święta Bożego Narodzenia po polsku

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 15:32
Kiedy każdy z nas myśli o Świętach to mamy w głowie skojarzenia i stereotypy - choinka, świąteczny stół, potrawy na stole i ich liczba dokładnie określona, choć w zależności od regionu mogła być inna. Ale czy choinka, sianko pod obrusem, prezenty i liczba potraw to nasza polska tradycja? Czy tak było od zawsze?
rozwiń zwiń