Polskie Radio

PGE wspiera szpitale w walce z koronawirusem. 4 mln zł dla siedmiu placówek

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 15:30
Pieniądze są już na kontach 7 szpitali. Placówki wskazało ministerstwo aktywów państwowych we współpracy z ministerstwem zdrowia.
Sala szpitalna - zdjęcie ilustracyjne
Sala szpitalna - zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Chodzi o Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, Zakład Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu, Wojewódzki Szpital w Białej Podlaskiej i Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie.

Zmarła ósma osoba. Łącznie zakażonych jest 684

Niezbędne zakupy

pap_duda-1200.jpg
Pezydent: ogromna szansa, że rozwiązania dot. "tarczy antykryzysowej" zostaną przyjęte w zgodzie

Pieniądze mogą być wykorzystane m. in. na zakup sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji, testów diagnostycznych i aparatury do intensywnej terapii.
Wartość darowizny PGE to w sumie pięć milionów złotych, z czego do siedmiu szpitali w Polsce trafiło już łącznie 3,9 mln zł.

PGE poinformowało, że jest w kontakcie z ministerstwem aktywów państwowych i ustala listę kolejnych szpitali, do których trafią środki.

PR24/jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne". Jacek Sasin skomentował działania Tomasza Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 10:38
- Dziwię się, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki postanowił nie tylko narażać siebie, ale również pełniące przy nim służbę osoby. To jest zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne - powiedział w środę wicepremier Jacek Sasin, komentując doniesienia o wypoczynkowym wyjeździe Grodzkiego do Włoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z koronawirusem. Jest raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący testów

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 12:51
W laboratoriach w Polsce przebadano dotąd ponad 20 tys. próbek pod kątem wykrycia koronawirusa, 684 z nich dało wynik pozytywny, a prawie 19,5 tys. negatywny - podało Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń