Polskie Radio
Section05
Tomasz Grodzki

Szerokie konsultacje społeczne w Senacie. Komisja rozpatrzy nowelizację dot. ochrony zwierząt

Senacka Komisja Ustawodawcza rozpatrzy w środę nowelizację ustawy o ochronie zwierząt; posiedzenie komisji odbędzie się w formule konsultacji społecznych z udziałem organizacji zajmujących się ochroną zwierząt, a także skupiających przedsiębiorców, pracodawców i rolników.
Zobacz więcej na temat:  Senat polityka rolnictwo przedsiębiorca ochrona zwierząt Tomasz Grodzki Andrzej Duda POLSKA

Szczerski: prezydent spotka się z marszałkiem Senatu ws. ustawy o ochronie zwierząt

Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że we wtorek dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Tematem rozmów będzie m.in. nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. - pan prezydent będzie pytał pana marszałka o to, w jaki sposób chce procedować tę ustawę w Senacie - powiedział gość Programu 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Andrzej Duda Tomasz Grodzki ochrona zwierząt

Włodzimierz Bernacki: PO pokazuje, że będzie kontestować wybór Andrzeja Dudy

- To pokazuje, że tak naprawdę ze strony Platformy Obywatelskiej mamy do czynienia z kontestowaniem tego, że oto prezydent Andrzej Duda uzyskał największą liczbę głosów i póki co wszystko wskazuje na to, że będzie pełnił kadencję przez kolejne pięć lat - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator PiS-u. W ten sposób odniósł się do nieobecności Tomasza Grodzkiego na uroczystości wręczenia uchwały PKW o wyborze prezydentowi Andrzejowi Dudzie.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA polityka PiS Senat Sąd Najwyższy wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Tomasz Grodzki Zamek Królewski

Bon turystyczny. Ekspert mówi o teście dla opozycji i pułapce na kandydata KO

- Ustawa o bonie turystycznym będzie testem dla opozycji na współpracę między rządzącą większością z PiS a ewentualnym prezydentem Rafałem Trzaskowskim - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. W ocenie eksperta z powodu postawy marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego może on zostać oblany przez opozycję, co zaszkodzi kampanii kandydata Koalicji Obywatelskiej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Marek Pęk