Polskie Radio
Section05
Tomasz Grodzki

Marian Kowalski: opozycja wpadła w pułapkę przyspieszonych wyborów

- Opozycja nie mogła nic nie robić, bo okazałoby się, że nie są w ogóle gotowi do objęcia władzy, a jak zaczęli mówić, to zaczęły się sypać sprzeczne ze sobą rozmaite komunikaty - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Marian Kowalski nawiązując do wypowiedzi Tomasza Grodzkiego i komunikatów Donalda Tuska. - Jeszcze niejednokrotnie będą dyskusje o tym, kiedy kłamią, a kiedy mówią prawdę, czy są przygotowani do przejęcia władzy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marian Kowalski Michał Rachoń wybory w Polsce opozycja Donald Tusk Tomasz Grodzki

Idą zmiany w immunitecie posłów? Filip Kaczyński: będzie to kluczowe w pracach Sejmu

- Jestem przekonany, że ten temat będzie jednym z kluczowych tematów w pracy Sejmu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Filip Kaczyński odnosząc się do deklaracji szefa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie poselskich immunitetów. - To jest bardzo ważne, bezpieczeństwo nas wszystkich i brak tolerancji dla pijanych kierowców to rzecz podstawowa - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Świątek polityka immunitet Sejm alkohol pijani kierowcy Tomasz Grodzki

Pomysły Grodzkiego na Polskę: Giertych prokuratorem generalnym, a TVP do likwidacji

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się z mieszkańcami powiatu polickiego i przedstawił kilka pomysłów na Polskę. Według Grodzkiego, jak informuje portal dziennikpolicki.pl, Roman Giertych jest odpowiednim kandydatem na prokuratora generalnego, a Telewizja Polska powinna być zlikwidowana. W ocenie marszałka Prawo i Sprawiedliwość, po wyborach, może też chcieć koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory parlamentarne Tomasz Grodzki opozycja

Piotr Kaleta o zachowaniu Klaudii Jachiry: są granice śmieszności

- Polacy potrafią wyciągnąć wnioski z tego, jak zachowują się ich wybrańcy w Sejmie. Posłem się bywa, przez cztery lata można pokazać, że jest się prawdziwym patriotą, albo pokazać, że jest się błaznem. To od Polaków będzie zależał kształt następnego parlamentu, to już niedługo, trzeba wyciągać wnioski - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Grodzki Senat polityka POLSKA Adrian Klarenbach Sejm aborcja

"Postawa przepełniona dziwną manierą". Stanisław Karczewski o Tomaszu Grodzkim

- W polityce powinniśmy być niezwykle pokorni i słuchać ludzi. Nie można się wywyższać, być kapryśną księżniczką. Sprawujemy odpowiedzialne funkcje, ale powinniśmy być z ludźmi i dla ludzi - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS Stanisław Karczewski, komentując doniesienia związane z ostatnią podróżą marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Tomasz Grodzki polityka Senat samolot

Brak załogi w zapasowym samolocie? Skurkiewicz: Grodzki mówi absolutne bzdury

- To nieprawda, że nie można było skompletować załogi w celu powrotu do Polski senackiej delegacji z Tomaszem Grodzkim. Absolutne bzdury mówi marszałek - powiedział wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Odniósł się do wypowiedzi Grodzkiego, który opisywał sytuację polskiej delegacji po awaryjnym lądowaniu samolotu w Zurychu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tomasz Grodzki Senat Ministerstwo Obrony Narodowej lotnictwo samolot Wojciech Skurkiewicz Boeing delegacja

Tomasz Grodzki atakuje PiS za późny powrót do domu. Zdecydowana reakcja MON: proszę nie wprowadzać w błąd

Tomasz Grodzki poskarżył się za pośrednictwem Twittera, że z powodu awaryjnego lądowania samolotu "utknął" w Zurychu, gdzie zmuszony jest spędzić noc. W tym samym wpisie zarzucił, że władze Polski nie przestrzegają protokołu HEAD. Do całej sprawy odniósł się MON, który szybko sprostował informacje marszałka Senatu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tomasz Grodzki MON

Immunitet Grodzkiego obroniony. Prof. Biskup: może to czas na rewizję przepisów?

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia prof. Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, odniósł się do sprawy immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. Senat nie zgodził się na jego uchylenie, marszałek nie usłyszy prokuratorskich zarzutów. Jak wyjaśniał ekspert, niektóre państwa idą w tym kierunku, żeby ograniczać immunitet. - Może to jest czas na rewizję polskich przepisów i odpowiedniego dostosowania ich na przykład wzorem przepisów krajów skandynawskich - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jerzy Jachowicz immunitet Tomasz Grodzki Platforma Obywatelska Donald Tusk Bartłomiej Biskup

Senat obronił immunitet Grodzkiego. Mularczyk: to kompromitująca historia

- Jeżeli marszałek Grodzki chowa się za immunitetem, to oznacza, że wie, iż jest winny, wie, że prokuratura ma rację. Gdyby był niewinny, to jestem przekonany, że nie bałby się stanąć przed sądem - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Mularczyk POLSKA immunitet Tomasz Grodzki PO Donald Tusk Senat polityka Katarzyna Gójska