Polskie Radio
Section05
Tomasz Grodzki

Jarosław Kaczyński o Tomaszu Grodzkim: gdyby był członkiem PiS, błyskawicznie przestałby być marszałkiem

- Gdyby taki Grodzki był w naszych szeregach, to zapewniam, iż błyskawicznie przestałby być marszałkiem i nie miałby najmniejszych szans na kandydowanie. Nikt by mu nie pozwolił uchylać się od odpowiedzialności - powiedział "Gazecie Polskiej" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że "człowiek, któremu zarzuca się odrażającą korupcję, jest kreowany na wzór uczciwości".
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Jarosław Kaczyński POLSKA polityka Senat

ORĘDZIE Marszałek Sejmu: Tusk to Lampedusa w Polsce

Marszałek Sejmu poruszyła w swoim sobotnim orędziu temat kryzysu migracyjnego, który powrócił do Europy. Elżbieta Witek podkreśliła, że opozycja w tym czasie "sufluje opinii publicznej wyolbrzymioną do niebotycznych rozmiarów sprawę rzekomego wydania wiz pracowniczych z naruszeniem procedur". - Donald Tusk ręka w rękę z Angelą Merkel był architektem tej niebezpiecznej polityki. Premier Tusk to nic innego, jak Lampedusa w Polsce - zaznaczyła marszałek Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Elżbieta Witek kryzys migracyjny 2023 Donald Tusk Tomasz Grodzki orędzie Lampedusa

Zapowiedź zniesienia immunitetów. Prezes PiS nawiązał do oskarżeń wobec Tomasza Grodzkiego

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości premier Jarosław Kaczyński zapowiedział zniesieni immunitetów. W tym kontekście wspomniał sprawę marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który jest oskarżany o przyjmowanie łapówek i ukrywa się za immunitetem. - No zobaczymy, jak w tej sprawie - bo oni przecież często się wypowiadali, właśnie "za" - zastanawiał się prezes PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Tomasz Grodzki konwencja PiS wybory w Polsce

Minister Ziobro: Grodzki powinien mieć napis "jestem łapówkarzem" i wystąpić z kopertą przyklejoną do czoła

- Bajkopisarzem raczej pan Grodzki nie jest, bo talentem szczególnym się do tej pory nie wykazał, natomiast kłamcą i to do potęgi entej na pewno tak. Na dobrą sprawę, Grodzki powinien wystąpić z jeszcze jednym eksponatem, mianowicie kopertą przyklejoną do czoła, z napisem: jestem łapówkarzem, Donald Tusk, mój szef, gwarantuje mi bezkarność, po raz kolejny proponując immunitet i start w wyborach do Senatu - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do orędzia marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Tomasz Grodzki Senat

Wiceminister Piontkowski: referendalne pytanie o zaporę to pytanie o bezpieczeństwo Polaków

- Pytanie referendalne o stosunek Polaków do zapory na granicy z Białorusią i zabezpieczenia w ten sposób przed nielegalną migracją jest jak najbardziej na miejscu - mówił w Usnarzu Górnym (Podlaskie) przy granicy z Białorusią polityk PiS, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Tomasz Grodzki Platforma Obywatelska PO opozycja koalicja obywatelska wybory w Polsce polityka marszałek senatu

Brudziński o likwidowaniu jednostek: rzecznik PO potępia swoje stanowisko sprzed lat, to stan umysłu

- Obecny rzecznik PO absolutnie nie zgadza się i potępia stanowisko ówczesnego starosty legionowskiego z PO. Ci totalni to jednak stan umysłu - podkreślił szef kampanii wyborczej PiS, europoseł PiS Joachim Brudziński odnosząc się do spotu PiS i słów Jana Grabca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Tomasz Grodzki Platforma Obywatelska PO opozycja koalicja obywatelska wybory w Polsce polityka marszałek senatu

Campus Polska Przyszłości miał być apolityczny. Grodzki agituje ws. paktu senackiego

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wziął udział w organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego Campusie Polska Przyszłości. - Ci, co łamią pakt senacki, działają ewidentnie na szkodę strony demokratycznej. Nie ma co do tego wątpliwości - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Tomasz Grodzki Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska PO opozycja koalicja obywatelska wybory w Polsce polityka marszałek senatu

Lewandowski chce prywatyzacji. Sasin: maski opadają

Janusz Lewandowski stwierdził podczas Campusu Polska Przyszłości, że - mimo publicznych zapewnień liderów PO o tym, że nie zamierzają wyprzedawać majątku narodowego - "jakaś miara sensownej prywatyzacji będzie potrzebna". Do słów Lewandowskiego krytycznie odniósł się w mediach społecznościowych minister aktywów państwowych Jacek Sasin - wymianę zdań relacjonuje wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Tomasz Grodzki Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska PO opozycja koalicja obywatelska wybory w Polsce polityka marszałek senatu

Rozprawa Grodzkiego przeciwko Sakiewiczowi. Szokujące zeznania w sprawie afery kopertowej

W Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się pierwsza rozprawa w procesie cywilnym wytoczonym redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomaszowi Sakiewiczowi przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Proces dotyczy publikacji na temat afery kopertowej. Według Tomasza Grodzkiego w artykułach "Gazety Polskiej" doszło do pomówień oraz zniewagi. W rozmowie z portalem tvp.info Tomasz Sakiewicz mówił o kompromitujących dla marszałka zeznaniach świadków. - To, że taka osoba w ogóle może istnieć w życiu publicznym, świadczy jak najgorzej o naszym życiu publicznym - powiedział Sakiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Sakiewicz Tomasz Grodzki sąd Warszawa

"Próbuje zastraszyć świadków". Sakiewicz o pozwach Grodzkiego

W Sądzie Rejonowym dla Warszawy Woli rozpoczęła się kolejna rozprawa w procesie, który Tomasz Grodzki wytoczył Tomaszowi Sakiewiczowi. Proces dotyczy wypowiedzi Tomasza Sakiewicza w mediach społecznościowych i telewizji na temat afery łapówkarskiej w szpitalu Szczecin-Zdunowo, którego Tomasz Grodzki był kierownikiem i ordynatorem.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki korupcja sąd Tomasz Sakiewicz Senat Platforma Obywatelska POLSKA sądownictwo

"Będą jeszcze żałowali". Grodzki grozi i porównuje Polskę do Białorusi i Korei Północnej

- Zaślepieni nienawiścią funkcjonariusze PiS będą jeszcze żałowali, że zdecydowali się powołać komisję ds. rosyjskich wpływów. Ciało niekonstytucyjne i wzbudzające protesty na świecie nie ma racji bytu w demokratycznym społeczeństwie - podkreślił w środę marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki komisja śledcza polityka