Polskie Radio

Julia i Wiktoria Szlachta - bliźniaczki, które czarują głosem

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 16:10
Siostry Julia i Wiktoria Szlachta to nastolatki, które od kilkunastu miesięcy wojują na polskim rynku muzycznym. Na swoim koncie mają koncerty oraz liczne udziały w telewizyjnych talent show. Teraz pracują nad własnym repertuarem.
Julia i Wiktoria Szlachta - Bliźniaczki o czarujących głosach
Julia i Wiktoria Szlachta - Bliźniaczki o czarujących głosach Foto: PR

Bliźniaczki uczęszczają do liceum. Jak wykorzystały czas wolny od zajęć? - Spędziłyśmy ferie w domu, ale produktywnie. Powtarzałyśmy materiał. To było nasze postanowienie noworoczne. Obiecałyśmy sobie, że od teraz porządnie bierzemy się do nauki. W końcu w tym roku matura – podkreślają zgodnie. - Okres ferii to czas, kiedy mamy dowolność. Możemy wstać, o której chcemy i wygospodarować sobie przestrzeń na śpiew. Bez kolizji z zajęciami. Staramy się wszystko ze sobą pogodzić- sprawy muzyczne i szkolne. Znajdujemy też czas na przyjemności – deklarują.

shutterstock Tramp57 morsowanie morsy 1200.jpg
"Morsowałem". Internet oszalał na punkcie zimowych kąpieli

Zawsze w parze

Siostry sprawnie godzą ze sobą obowiązki. Czy znajdują także czas na aktywność? - Naszą tradycją rodzinną był coroczny wyjazd na narty. W tym roku niestety nie mamy takiej możliwości. Korzystamy ze spacerów z psem. Dzięki nim czujemy zimową atmosferę – opowiadają nastolatki.

Posłuchaj
06:03 PR3_MPLS 2021_01_14-12-31-10.mp3 Bliźniaczki, które czarują głosem - Siostry Szlachta(Trójka do Trzeciej)

Przede wszystkim muzyka

Julia i Wiktoria mają za sobą kilka muzycznych występów. Wolą śpiewać swoje utwory, czy stawiają na covery innych wykonawców? - To zależy. Staramy się przygotować każdy utwór, który śpiewamy. Chcemy, by wszystko brzmiało jak najlepiej. Tworzymy własne teksty i mamy wgląd w proces produkcji. W piosenkach słychać, jakie jesteśmy naprawdę.

"Siostry Szlachta - Tak jak my (Official Video)" / Siostry Szlachta

Talent show

Siostry Szlachta zyskały rozgłos dzięki udziałowi w programie „Szansa na Sukces”. Wygraną zapewnił im przebój Maryli Rodowicz, która doceniła talent dziewczyn. Zwycięstwo pozwoliło siostrom wystartować w eliminacjach do konkursu Eurowizji. Julia i Wiktoria wystąpiły również podczas festiwalu w Opolu. - Śpiewanie „Sing Sing” Maryli Rodowicz było wielkim przeżyciem. Jeśli chodzi o covery, zawsze staramy się włożyć w nie część siebie. Chcemy, żeby było to słychać – przekonują.

"Siostry Szlachta - Śnieg pada, pada, pada..." / Siostry Szlachta

Fotografia 280.jpg
"Istotny sukces polskiej fotografii". Dr Kobylińska o nagrodzie World Press Photo dla Tomasza Kaczora

Nie tylko śpiew

Siostry przyznają, że śpiew to tylko jedna z pasji, jakie dzielą. - Lubmy próbować swoich możliwości przed aparatem i obiektywem. Robimy zdjęcia podczas każdego wyjazdu. Fotografujemy architekturę, momenty i krajobrazy – dodają z uśmiechem.

Siostry Szlachta_280.jpg
Siostry Szlachta podczas "Ferii z gwiazdami". WIDEO

O swoich pasjach i sposobach na spędzanie wolnego czasu Julia i Wiktora Szlachata opowiedziały także podczas „Ferii z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom”.

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej 
Goście: Julia i Wiktoria Szlachta
Data emisji: 14.01.2021
Godzina emisji: 12.31 

Czytaj także

Wesołe ferie z pierogami i pomocą

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 12:45
Wtorkowym gościem "Ferii z Trójką" jest Michał Kaczmarek, piosenkarz popowy i jazzowy, laureat Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Słowiańskiej "Słowiański Bazar". Karierę muzyczną zaczął w wieku sześciu lat, zdobywając wraz z Kapelą Folkową Grand Prix Festiwalu Piosenki Turystycznej w Ostrzeszowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młoda wokalistka i duża trema. Carla Fernandes w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 11:40
W jej żyłach płynie hiszpańska i portugalska krew, mieszka w Polsce i śpiewa po angielsku – gościem piątego wydania cyklu "Ferie z Trójką" była Carla Fernandes – wokalistka telewidzom znana z programu "The Voice Kids", która opowiedziała o tym, co czuje, gdy stoi na wielkiej scenie i jak radzi sobie ze sceniczną tremą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie: czas odpoczynku, ale i przemyśleń

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 12:45
Mateusz Gędek, finalista programu The Voice Kids znajduje się obecnie w ważnym momencie kariery. Po trzech latach działalności zespół 4Dreamers wydaje właśnie ostatni utwór i kończy działalność. A Mateusz –  podobnie jak trzej jego koledzy: Kuba, Tomek i Max – musi podjąć decyzję, co dalej.
rozwiń zwiń