Polskie Radio

Elton John kończy 74 lata i zaprasza na imprezę

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 11:35
Dzisiejszy jubilat, Elton John, wydaje w Los Angeles wielkie przyjęcie, na które zaprasza aż 400 tysięcy gości. Wirtualne party nie ma jednak nic wspólnego z urodzinami artysty – będzie to impreza poprzedzająca ceremonię wręczenia Oscarów, odbędzie się 25 kwietnia, a dochód z biletów zasili fundację na rzecz walki z AIDS.
Elton John
Elton JohnFoto: shutterstock / Featureflash Photo Agency

Kto jak kto, ale Elton John dobrze wie, jak zorganizować huczną imprezę, o której długo będą krążyć legendy. Jego rozrywkowy tryb życia był dobrze znany już w latach 70., gdy znajdował się u szczytu popularności. Brytyjski artysta do dziś nie narzeka na brak fanów i, choć mocno ograniczył swoje hulaszcze zwyczaje, od 28 lat co rok organizuje oscarowe after party, na które zaprasza znanych i bogatych gości, mogących wesprzeć jego fundację.

W tym roku rozdanie Oscarów, podobnie jak inne wielkie gale show-biznesu, odbędzie się w cieniu pandemii koronawirusa i będzie miało skromniejszą niż zwykle oprawę. Sam Elton też zrezygnował z całonocnego party, w zamian zapraszając fanów na poprzedzającą oscarową galę wirtualną imprezę z biletami w przystępnej cenie 20 dolarów (w sprzedaży jest ich łącznie aż 400 tysięcy).

Elton John – "Tiny Dancer", źródło: YouTube / Elton John

Wydarzenie ma być podzielone na cztery części, tak aby mogli wziąć w nim udział mieszkańcy różnych stref czasowych. W roli konferansjera wystąpi amerykański aktor Neil Patrick Harris, a gości zabawiać będzie śpiewem brytyjska wokalistka Dua Lipa. Dochód, jak zawsze, zasili Elton John AIDS Foundation, której nazwa nie pozostawia wątpliwości, do jakiego celu została powołana.

– Musimy dopilnować, żeby jedna pandemia nie odsunęła drugiej na dalszy plan. Nie możemy zapomnieć o 38 milionach ludzi żyjących z HIV na całym świecie. Potrzebują oni naszej opieki, miłości i wsparcia – oświadczył wokalista.

Przerwane tournée

Gdyby nie trwająca pandemia COVID-19, Elton szykowałby się teraz zapewne do kolejnego koncertu pożegnalnej trasy "The Farewell Yellow Brick Road Tour". W ramach gigantycznego tournée, zaplanowanego pierwotnie na ponad trzy lata, Brytyjczyk odwiedził również Polskę, 4 maja 2019 roku prezentując widowiskowe show w krakowskiej Tauron Arenie. Najbliższe koncerty artysty mają się odbyć w listopadzie w Londynie.

Elton John - Farewell Tour Highlights, źródło: YouTube / Elton John

W dniu swoich 74 urodzin, przypadających 25 marca 2021 roku, Elton John może się pochwalić nie tylko imponującym dorobkiem muzycznym, ale również majątkiem o wartości około pół miliarda dolarów – jakiekolwiek materialne prezenty nie sprawią mu więc wielkiej radości. Jego fani mogą sobie za to przy tej okazji zafundować wydany w listopadzie 2020 roku "Jewel Box", zestaw kilkunastu płyt (CD i winyli), zapakowanych w eleganckie pudło z dołączoną książką z osobistymi wspomnieniami i unikatowymi zdjęciami jednego z najważniejszych artystów w historii muzyki popularnej.

Elton John rozpakowuje pudło z klejnotami, źródło: YouTube / Elton John

kc

Czytaj także

"Rocketman", czyli biografia superherosa muzyki

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 10:00
W tym wydaniu audycji rozmawiamy o "Rocketmanie" w reżyserii Dextera Fletchera, co daje nam pretekst nie tylko do porównania go z osławionym "Bohemian Rapsody", ale także do szerszej dyskusji na temat filmowych biografii muzycznych superbohaterów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elton John uhonorowany królewską monetą

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 13:03
Trafi ona na rynek w ramach serii "Music Legends".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elton John z imponującą kolekcją prawie 140 tysięcy płyt

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 13:47
A jak obszerny jest Wasz zbiór?
rozwiń zwiń