Polskie Radio

Jego głos znała cała Polska. Nie żyje lektor Tomasz Knapik

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 15:45
Zmarł lektor filmowy, radiowy i telewizyjny, były wykładowca na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej - Tomasz Knapik.
Tomasz Knapik
Tomasz KnapikFoto: PAP/Stach Leszczyński
Teresa Żylis-Gara 1200 FORUM1.jpg
"Teresa Żylis-Gara w każdym teatrze zostawiała cząstkę talentu i osobowości"

Program 1 Polskiego Radia poinformował na Twitterze:

Wiadomość o śmierci ojca przekazał na Facebooku dziennikarz TVN Maciej Knapik. "Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety. Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiem. W przyszły czwartek skończyłby 78 lat. Odszedł we śnie, nad ranem. Dołączył do mojej Mamy" - napisał.

Tomasz Knapik związany był m.in. z Polskim Radiem i TVP, pracował także dla Polskiej Kroniki Filmowej, a jego głos można było usłyszeć w wielu filmach, reklamach, a nawet w autobusach czy tramwajach. 


IAR/rkCzytaj także

Powstanie polska wersja językowa hitu internetu "Kung Fury". Lektorem będzie Tomasz Knapik

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 19:02
"Kung Fury" to hołd złożony sensacyjnym filmom z lat 80. W ciągu niecałego miesiąca od premiery obejrzało go ponad 16 mln osób.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Knapik. Kto się kryje za słynnym głosem?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 08:50
Gościem Kamila Jasieńskiego będzie głos radia, telewizji, kina, Polskiej Kroniki Filmowej oraz warszawskich autobusów i tramwajów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Knapik o tym, co go drażni w języku

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 12:40
Jest głosem radia, telewizji, kina oraz warszawskich autobusów i tramwajów. W Czwórce przyznaje, że denerwują go niektóre zjawiska w polszczyźnie. - Ale zdaję sobie sprawę, że gdyby nie zmiany w języku, mówilibyśmy "imaginuj sobie, waćpan" - podkreśla.
rozwiń zwiń