Polskie Radio

Bruce Springsteen – tournée po Europie w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 13:43
Bruce Springsteen i jego E Street Band w 2023 roku zawitają z koncertami do Europy. Trasa rozpocznie się pod koniec kwietnia i potrwa aż do lipca – najbliżej nas muzycy zagrają w Austrii, Niemczech i Szwecji.
Bruce Springsteen
Bruce SpringsteenFoto: mat. promocyjne

Zespół E Street Band towarzyszy Springsteenowi z przerwami od 50 lat. Każde ich wspólne tournée jest wydarzeniem, a to zaplanowane na przyszły rok ma szczególny wydźwięk – panowie nie występowali bowiem razem na scenie od 2017 roku. "Po tych sześciu latach już nie mogę się doczekać spotkania z naszymi wspaniałymi, lojalnymi fanami" – napisał w oficjalnym komunikacie Boss.

Trasa ma się rozpocząć w lutym od koncertów w Stanach Zjednoczonych. Na razie ogłoszono szczegóły jej europejskiej odnogi, która wystartuje 28 kwietnia w Barcelonie. Potem Springsteen wraz z kompanami zawitają jeszcze m.in. do Dublina, Paryża, Rzymu, Amsterdamu i Wiednia. Właśnie to ostatnie miasto jest położone najbliżej polskiej granicy spośród wszystkich uwzględnionych w programie tournée. Polscy fani będą mieli też stosunkowo niedaleko do Hamburga i Monachium. Europa Środkowo-Wschodnia została jednak potraktowana po macoszemu – ani jeden z koncertów nie odbędzie się w naszym regionie.

Dla fanów Springsteena znad Wisły pozostaje jeszcze cień nadziei, bo w programie trasy, która ma się zakończyć 25 lipca we włoskiej Monzy, są kilkudniowe luki pozwalające upchnąć tam dodatkowe występy. Przypomnijmy, że Bruce z E Street Bandem nie występował u nas jeszcze ani razu. Artysta zagrał w Polsce jedynie dwa solowe, akustyczne koncerty w Sali Kongresowej w Warszawie w 1997 roku, w ramach trasy "The Ghost Of Tom Joad Tour".  

kc

Czytaj także

Bruce Springsteen – nieokiełznany artystyczny temperament

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 09:00
Mimo że wiek emerytalny osiągnął już kilka lat temu, ani myśli spoczywać na laurach. Świętujący dziś 72. urodziny, Bruce Springsteen wciąż ma ochotę tworzyć, występować i próbować nowych wyzwań.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bruce Springsteen sprzedał prawa do swojej muzyki. Dorobek wyceniony na pół miliarda dolarów

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 21:22
Wokalista i gitarzysta Bruce Springsteen sprzedał prawa do swojej twórczości za pół miliarda dolarów. Sprzedaż objęła zarówno nagrania artysty, jak i teksty piosenek, które napisał, w tym hit "Born in the USA". Właścicielem jego dorobku stała się firma Sony. 
rozwiń zwiń