Polskie Radio

"Zobaczmy siebie" - nowa płyta grupy Cheap Tobacco

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 09:00
Płytę "Zobaczmy siebie" zapowiedziały już single: "Zobaczmy siebie",  "Tańcz, tańcz" oraz wydana w czerwcu przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia piosenka "Miasto". Płyta powstawała bez pośpiechu, w spontaniczny sposób. Bo też zespół Cheap Tobacco od lat podąża własną drogą muzyczną, unikając kompromisów artystycznych, konsekwentnie wyrażając swoją muzyką i tekstami, to co w danym momencie czują i czym chcą się podzielić z fanami. Zespół wystąpi niebawem (w niedzielny wieczór, 25 września) na koncercie w studiu radiowej Trójki. 
Okładka płyty Zobaczmy siebie grupy Cheap Tobacco.
Okładka płyty "Zobaczmy siebie" grupy Cheap Tobacco. Foto: mat. pras.
  • Zespół Cheap Tobacco tworzą: obdarzona charyzmatycznym głosem wokalistka i autorka tekstu Natalia Kwiatkowska oraz tworzący wspólnie z nią muzykę instrumentaliści - Robert Kapkowski (gitara), Michał Bigulak (bas) i Bartosz Kołodziejski (perkusja). 
  • Grupa zapowiada nowy sposób, w jaki cała czwórka zaczęła patrzeć na otaczający świat. Świat, który – jak sami mówią – kolorują i retuszują swoim rockowym przekazem i wyrazistością nowych numerów. 

Dla jednych to alternatywa, dla drugich dobry współczesny pop oparty na starej szkole rockowo-bluesowej, z której czerpią pełnymi garściami. Powstające na nową płytę piosenki są odbiciem emocji powstałych z konfrontacji bycia ze sobą sam na sam podczas pandemii. 

Za starzy na sukces? 

Cheap Tobacco to zespół, który od dziesięciu lat odnosi sukcesy w salach koncertowych (zagrali przeszło 600 koncertów w Polsce i poza granicami), pracował intensywnie nad materiałem na nową płytę, która ponownie (jak poprzednia, zatytułowana "Szum") ukazuje się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia zaraz po wakacjach. 

Płytę zapowiadały wcześniej utwory: "Miasto", "Zobaczmy siebie", "Tańcz, tańcz". 


ZOBACZ WIDEO / Cheap Tobacco "Miasto": 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał grupy Cheap Tobacco 


ZOBACZ WIDEO / Cheap Tobacco "Zobaczmy siebie": 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał grupy Cheap Tobacco 


ZOBACZ WIDEO / Cheap Tobacco "Tańcz, tańcz": 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał grupy Cheap Tobacco 


Wraz z premierą albumu - zespół publikuje dziś czwarty teledysk do piosenki z nowej płyty. Tym razem to utwór "Jestem sama". Premiera zapowiedziana jest dziś na godzinę 17. Ta zapowiedź premiery płyty to historia dziewczyny, która odzyskała siebie i wreszcie ma odwagę być sobą prawdziwą, mówić (i śpiewać) własnym głosem, na co ma ochotę.  

*** 

To w pewnym sensie "nowe" Cheap Tobacco, choć cały czas w tym samym składzie: obdarzona oryginalną barwą głosu wokalistka i autorka tekstów Natalia Kwiatkowska, oraz tworzący wspólnie z nią utwory instrumentaliści: Robert Kapkowski (gitara), Michał Bigulak (bas) i Bartosz Kołodziejski (perkusja). "Nowe", bo zespół zmienił się na bardziej dojrzały sposób, w jaki cała czwórka zaczęła patrzeć na otaczający świat. Świat, który - jak sami mówią - kolorują i retuszują swoim rockowym przekazem i wyrazistością nowych numerów. 

Album "Zobaczmy siebie" został nagrany i wyprodukowany w renomowanym studiu Black Kiss Records Arka Kopery, który osobiście zrealizował i zmiksował sesje we współpracy z muzykami zespołu. Do produkcji albumu zaproszono Pako Sarra, Radka Owczarza (loop perkusyjny w utworze "Nie bój się") i Borysa Sawaszkiewicza (partie klawiszowe).

Na "Zobaczmy siebie" składa się dwanaście piosenek, w których każdy może odnaleźć kawałek własnej historii. Są to zarówno utwory, w których, w warstwie muzycznej melodyjnemu wokalowi towarzyszą ostre podkłady, jak i wzruszające ballady, oparte na bluesowej chromatyce. 

Cheap Tobacco łączy style i bawi się konwencją, nie pozwalając zamknąć się w stereotypowych kategoriach muzycznych. Album "Zobaczmy siebie" to muzyczna panorama współczesności, pełnej sprzeczności, konfliktów, bólu, ale także miłości, wzajemnego szacunku i szczęścia. 

Zespół wystąpi niebawem (w niedzielny wieczór, 25 września) na koncercie w studiu radiowej Trójki


Płyta do kupienia w sklepie Polskiego Radia
cheap_tobacco_zobaczmysiebie_belka.jpg

mat. pras. / rk 

Czytaj także

Cheap Tobacco: śpiewanie po polsku ma więcej głębi

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 13:06
Cheap Tobacco to wybuchowa mieszanka mocnego vintage'owego brzmienia połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która dwukrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cheap Tobacco - vintage filtrowany przez wszechświat

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 13:00
- Prace nad materiałem trwały trzy lata, rejestracja w studiu zaledwie tydzień. "Szum" to nasze nowe dziecko, na które warto było tyle czekać - mówią muzycy zespołu Cheap Tobacco.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premierowe "Miasto" grupy Cheap Tobacco [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 09:00
"Miasto" to singiel zapowiadający premierę płyty "Zobaczmy siebie" zespołu Cheap Tobacco, od 10 lat odnoszącego sukcesy w salach koncertowych. To w pewnym sensie "nowa" grupa, choć cały czas w tym samym składzie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cheap Tobacco z nową płytą na koncercie w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 08:30
"Zobaczmy siebie" – to tytuł nowej płyty zespołu Cheap Tobacco, która ukazuje się w ten piątek. A już w niedzielę grupę będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo na koncercie w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń