Polskie Radio

Jakie przesłanie niesie ze sobą uroczystość Wszystkich Świętych?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 11:23
Dzień Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

W tym dniu Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie.

prymas-polski-3 1200.jpg
Prymas Polski: każdy człowiek ma swoją własną drogę do świętości

Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Wstawiennictwa Wszystkich Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach życia Kościoła. Śpiewa się wówczas Litanię do Wszystkich Świętych, która należy do najstarszych litanijnych modlitw Kościoła i jako jedyna występuje w księgach liturgicznych.

Więcej o istocie Dnia Wszystkich Świętych w materiale Sylwii Sułkowskiej.

Posłuchaj
22:07 PR24_MPLS 2020_11_01-10-34-23.mp3 Materiał Sylwii Sułkowskiej o Dniu Wszystkich Świętych

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Sylwia Sułkowska
Data emisji: 01.11.2020
Godzina emisji: 10.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Jakich księży potrzebuje dzisiaj Kościół?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 14:00
Wraz z nowym rokiem akademickim rozpoczęły się również zajęcia w Wyższych Seminariach Duchownych. W audycji będziemy pytać o to jakich księży potrzebuje dzisiaj Kościół w Polsce, kim są kandydaci do kapłaństwa i jakich zmian wymagają programy kształcenia oraz formacja duchowa w seminariach, aby przygotować kapłanów do pracy w nowoczesnym i coraz bardziej zlaicyzowanym świecie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nasi Wszyscy Święci. Zachowanie pamięci o bliskich zmarłych

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 10:13
- Samo pójście na cmentarz nie jest najważniejszym wyrazem miłości do bliskich zmarłych. Nasza modlitwa i ofiarowana za nich Eucharystia znaczą o wiele więcej - powiedział ks. prof. Witold Kawecki, kierownik Katedry Komunikacji Kulturowej i Artystycznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń