Polskie Radio

Premier: Polska zakontraktowała lek na koronawirusa, czekamy na zatwierdzenie przez EMA

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 11:56
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w ramach walki z pandemią Polska zakontraktowała nowe leki na COVD-19. Dodał, że trafią one do kraju, kiedy Europejska Agencja Leków zatwierdzi ich stosowanie.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Radek Pietruszka
karetka covid 1200 free.jpg
Kolejny rekord zakażeń w Polsce. Znamy nowe dane Ministerstwa Zdrowia dot. czwartej fali

Na konferencji prasowej szef rządu poinformował, że trwają rozmowy na temat jak najszybszego nabycia leku na COVID-19.

- Niestety, jeszcze Europejska Agencja Leków nie zatwierdziła nowych preparatów, ale mam nadzieję, że nastąpi to lada dzień - powiedział premier. Jednocześnie wyraził nadzieję, że nowe leki uratują wiele ludzkich istnień.

Dodał, że rząd zamawia także leki już stosowane w leczeniu COVID-19, takie jak remdesiwir, i przypomniał, że najlepszym sposobem na uniknięcie zakażenia są szczepienia. Dlatego ponownie apelował o szczepienie przeciwko COVID-19.

Czytaj także:


Wczoraj Wielka Brytania dopuściła do użytku nowy lek na COVID-19 - molnupiravir, wyprodukowany przez firmę Merck. Preparat przechodzi obecnie proces zatwierdzania przez organy regulacyjne Unii Europejskiej.

IAR/jb

Czytaj także

"Chciałbym, abyśmy uniknęli najgorszych wyników w skali Europy". Poseł KO o narastającej fali pandemii

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 09:05
- Chciałbym, abyśmy jako państwo, obywatele, uniknęli tego, co wydarzyło się w pierwszej fali pandemii - wysokiej liczby zgonów, najgorszego wyniku w skali Europy w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Borys, poseł KO. Gościem "Dwóch stron" była również Anna Milczanowska (PiS).
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Wojskowym Instytucie Medycznym będzie ponad 60 covidowych łóżek. Szef MON: przyjęto pierwszych pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 11:42
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował o dostępności łóżek w dwóch stołecznych szpitalach: tymczasowym na Okęciu i modułowym w placówce na ul. Szaserów. 
rozwiń zwiń