X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Adrian Klarenbach

Ryszard Czarnecki: premier negocjował wejście do UE

- Faktem jest, że Mateusz Morawiecki był wicedyrektorem Departamentu Negocjacji Akcesyjnych UKIE, a więc osobą kluczową, jeśli chodzi o poziom merytoryczny i techniczny negocjacji z UE – mówił w audycji "Rozmowa PR 24” Ryszard Czarnecki, europoseł PiS i były przewodniczący Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polityka PR24 Unia Europejska Parlament Europejski Ryszard Czarnecki Adrian Klarenbach Leszek Miller

Krzysztof Kubów (PiS): nie chcemy żadnego "Polexitu"

Komisja Europejska zrobiła kolejny krok w procedurze naruszenia prawa UE wobec Polski, w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym. KE pozostaje na stanowisku, że ustawa jest niezgodna z prawem unijnzm, bo narusza zasadę niezależności sądownictwa, w tym nieusuwalności sędziów. - Ten serial reformy polskiego sądownictwa cały czas na arenie międzynarodowej jest podgrzewany – mówił w Rozmowie Polskiego Radia 24 Krzysztof Kubów, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Adrian Klarenbach Polityka PR24 Sąd Najwyższy sądownictwo Komisja Europejska Unia Europejska konstytucja

Senator PiS: nie będziemy ginęli za ordynację

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie w sprawie nowej ordynacji do Parlamentu Europejskiego. Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z przedstawicielami Kukiz’15, PSL-u, Partii Razem i Prawicy RP. - Pan prezydent zadeklarował, że do czwartku podejmie decyzję i spodziewam się, że zawetuje tę ustawę – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Mróz, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Adrian Klarenbach Andrzej Duda weto ordynacja wyborcza Parlament Europejski Polityka PR24

Europoseł PiS: nowa ordynacja niewiele zmienia

Prezydent Andrzej Duda mocno skłania się do zawetowania przepisów nowej ordynacji wyborczej do europarlamentu. W poniedziałek spotka się w tej sprawie z ugrupowaniami, które apelowały do niego o weto tej ustawy. - Faktycznie jedyne co się zmienia, to przyporządkowanie liczby mandatów według wskaźnika ludnościowego do poszczególnych okręgów wyborczych – mówił w Rozmowie PR24 prof. Karol Karski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polityka PR24 Adrian Klarenbach Karol Karski Europarlament ordynacja wyborcza Andrzej Duda weto polityka

"Sroka": ze śmiercią nie można się oswoić

- Ze śmiercią nie można się oswoić. Dla mnie było ogromnym przeżyciem, gdy przed samym Powstaniem dowiedziałam się od naszej znajomej, że mama i bracia żyją, a tata zginął, na rogu ulic Skolimowskiej i Puławskiej, miał 48 lat. Dla mnie było to nie do przyjęcia – wspominała w audycji "Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój” Jadwiga Wiśniewska ps. Sroka, Bohaterka Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie HISTORIA Adrian Klarenbach

Łukasz Piebiak: SN wykroczył dalece poza uprawnienia

Sad Najwyższy nie jest powołany do orzekania zgodności lub niezgodności z konstytucją, określonych rozwiązań aktów prawa krajowego lub międzynarodowego i o tym stanowi konstytucja, która w zasadniczo niezmienionej wersji obowiązuje od przeszło 20 lat – mówił w Polskim Radiu 24 sędzia Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości Adrian Klarenbach POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo Polskie Radio 24