Polskie Radio
Section05
Adrian Klarenbach

PR24 "Powinniśmy szanować autorytet mundurowych, a nie go podważać". Jan Parys o filmie Holland

- Zawsze znajdą się sponsorzy czy zwolennicy filmów atakujących Rzeczpospolitą i jej potencjał obronny - powiedział w Polskim Radiu 24 były szef MON Jan Parys, oceniając nowy film fabularny Agnieszki Holland. - Nie można abstrahować od tego, że od strony Białorusi granica jest bardzo chroniona i żaden migrant nie podejdzie pod nią bez zgody - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Parys Adrian Klarenbach granica służby i bezpieczeństwo straż graniczna

PR24 Elżbieta Zielińska i Paulina Matysiak gośćmi Adriana Klarenbacha

15 października odbędą się w Polsce wybory parlamentarne, Polacy wyznaczą 460 posłów i 100 senatorów. Do 14 października trwa więc kampania wyborcza. O wyborach, kampanii wyborczej i swoich programach, a także o opiece okołoporodowej i potrzebach służby zdrowia, dyskutowały w Polskim Radiu 24 Elżbieta Zielińska z PiS i Paulina Matysiak z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Paulina Matysiak Elżbieta Zielińska

PR24 "Zboże musi jechać tam, gdzie przed wojną". Telus spotka się z ministrem rolnictwa Ukrainy

- Musimy zbudować razem z Ukrainą mechanizmy, które spowodują, że zboże i produkty rolne będą jechały tam, gdzie przed wojną - powiedział w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa Robert Telus, zapowiadając swoje spotkanie z ministrem rolnictwa Ukrainy. - To się da zrobić - zaznaczył, pokazując na liczbach, że korytarze solidarnościowe działają. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Telus rolnictwo Adrian Klarenbach zboże relacje polsko-ukraińskie Ukraina

PR24 Andruszkiewicz odpowiada Niemcom na wezwanie polskiego ambasadora. "My się nie ugniemy"

- Niemcom chodzi o to, by uderzyć w Polski rząd w tym samym momencie, w którym uderzenie jest wyprowadzane z Kijowa, osłabić nas i tym samym podbić stawkę negocjacyjną - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister cyfryzacji, komentując wezwanie polskiego ambasadora do MSZ Niemiec. - My się nie ugniemy, te zabiegi spełzną na niczym - zapewnił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Andruszkiewicz Adrian Klarenbach Niemcy relacje polsko-niemieckie Ukraina żywność dyplomacja

PR24 Wizy z czasów PO-PSL pod lupą prokuratury. Napieralski: to dokumenty sprzed dziesięciu lat

- Pan Zbigniew Ziobro sięga po dokumenty sprzed ośmiu, dziesięciu lat, a co robił przez ostatnich osiem lat, jak był Prokuratorem Generalnym - pytał retorycznie w Polskim Radiu 24 poseł PO-KO Grzegorz Napieralski odnosząc się do wystąpienia ministra sprawiedliwości poświęconego nieprawidłowościom przy wydawaniu polskich wiz przez rząd PO-PSL. Powtórzył też przesadzoną, w świetle ustaleń prokuratury, liczbę wiz do Polski wydanych rzekomo z naruszeniem prawa przez rząd PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Grzegorz Napieralski

PR24 Dariusz Stefaniuk: PSL i PO poświęciły pół Polski w imię resetu z Rosją i umowy z Putinem

- Bardzo dobrze, że pan minister Błaszczak pokazał te dokumenty. Społeczeństwo ma prawo wiedzieć o tak ważnych kwestiach - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk, komentując pokazanie przez MON dokumentów związanych ze strategią obrony Polski w czasach PO-PSL. Likwidację jednostek wojskowych przez rządy Donalda Tuska nazwał w tym kontekście "zostawianiem nas bezbronnymi".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach MON Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie

PR24 "Jestem zdziwiony, że tak się odwdzięczają". Poseł Lewicy o zapowiedzi pozwania Polski przez Ukrainę

- Zachodzę w głowę, dlaczego się do takiego kroku posunęli. Cały czas, czy w Europie, czy na świecie, lobbowaliśmy za militarną i ekonomiczną pomocą dla Ukrainy, przyjęliśmy ponad 1,5 miliona uciekinierów z Ukrainy pod swoje dachy - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Paweł Krutul, komentując zapowiedź pozwania Polski przez Ukrainę za utrzymanie embarga na import zboża.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach lewica zboże Ukraina relacje polsko-ukraińskie

PR24 Poseł Trzeciej Drogi przyznaje: nie wszyscy wyborcy rozumieją sens koalicji PSL z Polską 2050

- Wielu wyborców mówi, że Trzecia Droga to dobry ruch, że zjednoczyliśmy się na opozycji. (...) Natomiast jeśli chodzi o część zwolenników - jednak dożynki to są święta wiejskie i tam ludzie rzeczywiście nie rozumieją tego, dlaczego powstała ta koalicja - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Centrum dla Polski - partii należącej do stworzonej przez PSL Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach PSL Polska 2050

PR24 Posłowie PO poręczyli za podejrzaną o przemyt migrantów. Król: w mediach nielubiących PiS będzie o tym cicho

Dwóch posłów PO Tomasz Olichwier i Tomasz Aniśko poręczyło w sądzie za kobietę, która trudniła się przemytem nielegalnych migrantów z Białorusi do Europy. - Zakładam, że w mediach, które Prawa i Sprawiedliwości nie lubią, ten wątek będzie bardzo mało poruszany - stwierdził w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Król.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Piotr Król PiS migracja przemyt prokuratura kryzys migracyjny 2023

PR24 Referendum ogólnokrajowe. Poseł Lewicy: jesteśmy przeciw

W dniu wyborów parlamentarnych 15 października odbędzie się także referendum ogólnokrajowe, w którym obywatele odpowiedzą na pytania o kwestie migracji, zabezpieczenia granicy z Białorusią, wieku emerytalnego i wyprzedaży majątku narodowego. Dariusz Wieczorek z Nowej Lewicy stwierdził w Polskim Radiu 24, że jego ugrupowanie jest niechętne temu głosowaniu.
Zobacz więcej na temat:  polityka referendum lewica Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach

PR24 Zakaz wwozu zboża z Ukrainy. Kaleta: rząd najpierw dba o interesy Polaków, a nie urzędników unijnych

- To powinno funkcjonować w naszej przestrzeni politycznej dużo częściej, żeby nie oglądać się zbytnio na to, co urzędasy europejskie będą nam próbowały narzucać. Prowadzimy swoją politykę, która będę szła w kierunku ochrony polskich interesów - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta z PiS-u, komentując ultimatum rządu wobec KE ws. embarga na ukraińskie zboża.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka rolnictwo PiS Piotr Kaleta Adrian Klarenbach

PR24 KO przygotowuje wizytę Kołodziejczaka w Brukseli. Wiceminister rolnictwa: takie "wycieczki" nie służą Polsce

- To wtrącanie się w sprawy dyplomatyczne, które są we właściwości rządu, robienie polityki "naokoło" - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, komentując zapowiedź brukselskich rozmów Michała Kołodziejczaka ws. produktów żywnościowych z Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka rolnictwo Ukraina zboże Adrian Klarenbach