Polskie Radio

Polskie Radio Kierowców. Serwisy w języku ukraińskim i aktualne informacje z frontu

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 13:42
Specjalne serwisy po ukraińsku, aktualne informacje z frontu, muzyka ukraińskich artystów i komunikaty o sytuacji na przejściach granicznych – to zmiany w programie Polskiego Radia Kierowców w związku z wojną na Ukrainie. Zapraszamy do słuchania.
Polskie Radio Kierowców ze zmieniona ramówka w związku z sytuacją w Ukrainie
Polskie Radio Kierowców ze zmieniona ramówka w związku z sytuacją w Ukrainie Foto: shutterstock.com/Syda Productions

Polskie Radio Kierowców dostosowuje swoją ofertę do aktualnych potrzeb słuchaczy. To centrum informacyjne dla wszystkich niosących pomoc i nie tylko. Powiadamiamy o rozmieszczeniu punktów recepcyjnych i najlepszych trasach dla konwojów humanitarnych przejeżdżających przez Polskę. Ostrzegamy przed korkami lub zamkniętymi drogami na pograniczu. Przekazujemy także komunikaty straży granicznej, służb celnych, służb medycznych, terytorialsów i koordynatorów zajmujących się organizacją pomocy uchodźcom. Co kwadrans podajmy zaktualizowane informacje dotyczące sytuacji na przejściach granicznych, trasach dojazdowych oraz o konwojach humanitarnych.

Serwisy dla kierowców w trzech językach 

Od dwóch tygodni Polskie Radio Kierowców w serwisach informacyjnych nadawanych w trzech językach obcych przekazuje wyłącznie wiadomości o sytuacji na Ukrainie. Serwisy informacyjne po angielsku, niemiecku i ukraińsku emitowane są o poranku (po 6.00, 7.00, 8.00 i 9.00) oraz po południu (po 15.00, 16.00, 17.00 i 18.00).

Muzyka zza wschodniej granicy 

Polskie Radio Kierowców w geście solidarności z narodem ukraińskim proponuje także muzykę artystów pochodzących z Ukrainy. Program audycji terapeutycznych nadawanych pod nazwą "Nocna zmiana" emitowany jest od poniedziałku do piątku od godz. 22.00 do 2.00. To oferta w pełni poświęcona sytuacjom kryzysowym. Rozmowy ze słuchaczami koncentrują się na tym, jak poradzić sobie z lękiem, strachem i bezradnością oraz jak pomagać uchodźcom.

Polskie Radio informuje o aktualnej sytuacji na froncie walki Ukraińców z agresorem, wsparciu Polski i jej sojuszników oraz o współpracy polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych. Wiadomości po ukraińsku nadawane są również w Programie 1 i w Programie 3 Polskiego Radia. To trzy wydania w każdej z anten. W Jedynce Ukraińcy mogą usłyszeć aktualności w swoim języku po godzinie 10.00, 14.00 i 17.00, a w radiowej Trójce: o godzinie 10.30, 14.30 oraz o 18.30. Wszystkie wydania przygotowują i prezentują dziennikarze Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy. 

mat.pras

Czytaj także

Ukraińskie Radio udostępnione w playerze Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2022 21:51
Polskie Radio udostępniło w swoim internetowym odtwarzaczu radiowym sygnał publicznego Ukraińskiego Radia. Jest to dodatkowy kanał odbioru, dzięki któremu obywatele Ukrainy przebywający w Polsce w prostszy sposób mogą słuchać programu radiowego w swoim języku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezwykła praca Redakcji Ukraińskiej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 11:00
Redakcja Ukraińska Polskiego Radia dla Zagranicy ma ponad 30 lat doświadczenia. W ostatnich dniach przygotowuje specjalne serwisy internetowe i aktualności czytane po ukraińsku w Programie 1 Polskiego Radia.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 16:52
Portal PolskieRadio24.pl uruchomił całodobowy streaming audio-wideo w serwisie YouTube, w którym prezentowane są najświeższe i najważniejsze informacje dotyczące rosyjskiej inwazji zbrojnej na Ukrainę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio z wiadomościami po ukraińsku

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 19:00
Wiadomości po ukraińsku w Programie 1 i w Programie 3 Polskiego Radia - mają teraz po trzy wydania w każdej z anten. W Jedynce Ukraińcy mogą usłyszeć aktualności w swoim języku po godzinie 10, 14 i 17, a w radiowej Trójce: o godzinie 10.30, 14.30 oraz o 18.30. Wszystkie wydania przygotowują i prezentują dziennikarze Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy. 
rozwiń zwiń