jedynka

Ania Wyszkoni

polskieradio.pl
Kamila Kolanowska 17.06.2013
Ania Wyszkoni
foto: mat. promocyjne, Marlena Bielińska

Ania Wyszkoni to jedna z najbardziej lubianych osobowości polskiej sceny muzycznej. Ma na swoim koncie wiele przebojów, nagród i wyróżnień, m.in. sześć złotych i platynowych płyt. W tym roku obchodzi 17-lecie działalności artystycznej.

W 2009 roku Ania wydała swój pierwszy solowy album pt. "Pan i pani", z którego pochodzą m.in. Przeboje: "Czy ten pan i pani" (srebrna premiera w Opolu 2009), "Z ciszą pośród czterech ścian" oraz nagrodzony Superjedynką za przebój roku 2011 "Wiem, że jesteś tam". Pierwszy solowy album Ani uzyskał status platynowej płyty. Drugi już zdążył pokryć się "złotem".

Drugi studyjny album Ani Wyszkoni zatytułowany "Życie jest w porządku" ukazał się 13 listopada 2012. Już 16 stycznia 2013 uzyskał status złotej płyty. Pierwszym singlem promującym płytę była kompozycja nieżyjącego już Marka Jackowskiego do słów Kory pt. "Zapytaj mnie o to, kochany". Drugim singlem z tego albumu była piosenka "W całość ułożysz mnie", a kolejnym "Dźwięki nocy" skomponowane specjalnie dla Ani przez Roberta Gawlińskiego.

Koncerty Ani Wyszkoni są eleganckie, a jednocześnie widowiskowe i pełne energii. Doskonale sprawdzają się zarówno w warunkach pleneru, jak i ekskluzywnego eventu. Na scenie towarzyszy Ani 7-osobowy zespół znanych i doświadczonych muzyków.