jedynka

Polak potrafi: busem za dwa tysiące przez świat

Jedynka
Aneta Hołówek 03.09.2013
Bus i jego ekipa w drodze do Czarnobyla
Bus i jego ekipa w drodze do Czarnobyla, foto: facebook.com/BusemPrzezSwiat

- Wszystko zaczęło się od potrzeby zwiedzania świata i stwierdzenia faktu, że na zwykłe podróżowanie nas nie stać - mówią Karol i Wojciech Lewandowscy z projektu "Busem przez Świat”.

Poruszając się starym, kolorowym busem, kupionym za dwa tysiące złotych, przejechali tysiące kilometrów i właśnie wyruszają w kolejną podróż. - Bus był autem dostawczym, sami przerobiliśmy go na wygodny pojazd, w którym możemy pomieści wszystkie bagaże - opowiadają podróżnicy w audycji "Lato z Radiem".

Ich pierwsza wyprawa miała być zarazem ostatnią. Po dotarciu do Afryki zobaczyli, że tanie podróżowanie faktycznie jest możliwe i zorganizowali kolejne wyprawy.

Założenie projektu jest takie, że jeden bus ma okrążyć wraz z pomysłodawcami świat. Na razie udało się zobaczyć całą Europe, Amerykę Północną, kawałek Azji, ale pomysłodawcy planują dotrzeć też na pozostałe kontynenty.

W najbliższą podróż busem wybierają się do górzystej Albanii, a kolejny kierunek to Sydney. Jak przygotowują do tej wyprawy swoje auto? Co ich spotyka po drodze? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji!

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty, między 9.00 a 13.00, oraz w niedziele, od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

(ah)