X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

11 kwietnia w Dniu Radia o muzyce w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2022 10:00
11 kwietnia obchodzimy Dzień Radia, by podkreślić jak ważna jest rola radia w naszym codziennym życiu. Oficjalną datą powstania polskiej radiofonii jest 18 kwietnia 1926, jednak to 11 kwietnia 1923 uchwalono dokument, na mocy którego radio mogło później powstać w Polsce. 
Muzyka dla dzieci i rodziców w PRD
Muzyka dla dzieci i rodziców w PRDFoto: Poznyakov/shutterstock

Niebawem rozpoczęły się pierwsze próby i po raz pierwszy w eterze można było usłyszeć polskie słowo. Próby techniczne trwały przez kilka miesięcy i wywoływały w mieszkańcach Warszawy niezwykłe emocje. Szybko przyjął się zwyczaj, że ci, którzy usłyszeli sygnał próbnej stacji, dawali znak wyłączając i włączając światło w swoim mieszkaniu. Nie każdy mógł sobie jednak pozwolić na własne radio. 

Jeśli jesteście ciekawi, jak to jest z muzyką w Polskim Radiu Dzieciom, koniecznie wysłuchajcie załączonej audycji. 

Posłuchaj
58:31 2022_04_11 10_00_54_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Dzień Radia w PRD

 

Audycja: Muzyczne Podróże
Prowadzi: Izabela Żukowska
Data emisji: 11.04.2022
Godzina emisji: 10:00

Czytaj dalej:
"Muzyczne podróże". Kto stworzył bluesa?
Letnie motywy w piosenkach z bajek

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Kwartety smyczkowe - czym są?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 13:00
W "Muzycznych podróżach" usłyszeć można było dużo muzyki klasycznej, ponieważ tematem przewodnim były kwartety smyczkowe. Są to zespoły 4 muzyków, którzy grają na takich instrumentach jak skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabas. Jako forma muzyczna, utwory te składają się z kilku części, które różnią się stylistyką i tempem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dźwięki muzyki". Podróż do świata musicalu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 16:46
Musical to forma sceniczna, która jest podobna do opery, jednak jej bohaterowie – zamiast poważnych arii operowych - śpiewają piosenki. Ta forma łączy w sobie muzykę i taniec wraz z dialogami. Mamy więc do czynienia z filmem lub spektaklem, w którym kwestie aktorów przeplatają się z piosenkami. 
rozwiń zwiń