Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 12:15
Grajkowie Przyszłości to projekt autorstwa Czesława Mozila, w którym dzieci inspirują dzieci. Na najnowszej płycie zagrało ponad sześćset dzieci i młodzieży z dziewięciu polskich miast!
Czesław Mozil
Czesław Mozil Foto: fb.com/czeslawspiewa

Nowa płyta zatytułowana "Inwazja Nerdów Vol. 1" to kontynuacja nagrodzonej przez Akademię Fonograficzną Fryderyk 2020 w kategorii "Album roku muzyka dziecięca i młodzieżowa", płyty pt. "Kiedyś to były Święta".

Płyta opowiada o pasjach i hobby. Zachęca młodych ludzi do samorozwoju oraz ośmiela do podejmowania prób w poszukiwaniu tego, co sprawia im przyjemność i radość bycia sobą. Usłyszymy tu piosenki opowiadające o wielu zainteresowaniach: od powszechnych gier komputerowych, przez miłość do czytania książek, komiksów, rysowania, aż po …marzycielstwo.

Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości

Posłuchaj

59:21 2023_02_09 10_00_44_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 9 lutego godz. 10:00

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Martyna Sojka

Data emisji: 09.02.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Elvis Presley - król rock'n'rolla

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2023 12:15
Elvis Presley w ciągu swojego życia sprzedał ponad miliard płyt i zyskał miliony fanów na całym świecie. Jego twórczość na zawsze zmieniła oblicze muzyki rozrywkowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Muzyka flmowa Johna Williamsa

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 12:15
Jego muzyka rozbrzmiewa w "Gwiezdnych wojnach", "Szczękach", "Parku Jurajskim" i ponad stu innych filmach. John Williams to jeden z najwybitniejszych kompozytorów w historii kina.
rozwiń zwiń