Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Muzyka flmowa Johna Williamsa

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 12:15
Jego muzyka rozbrzmiewa w "Gwiezdnych wojnach", "Szczękach", "Parku Jurajskim" i ponad stu innych filmach. John Williams to jeden z najwybitniejszych kompozytorów w historii kina.
Gwiezdne wojny mają mnóstwo fanów, to duże wyzwanie dla twórców kolejnych opowieści z tego świata
"Gwiezdne wojny" mają mnóstwo fanów, to duże wyzwanie dla twórców kolejnych opowieści z tego świataFoto: Mat. pras./plakat promcyjny

Niewielu muzyków odcisnęło tak wielkie piętno na popkulturze XX wieku, jak urodzony 8 lutego 1932 roku w Nowym Jorku John Williams, amerykański kompozytor, dyrygent, pianista, legenda muzyki filmowej. Poznajemy jego kompozycje do filmów "E.T.", "Gwiezdne wojny", "Harry Potter", "Indiana Jones", "Kevin sam w domu", "Park Jurajski" i wiele innych.

Posłuchaj
50:11 2023_02_08 10_00_03_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 8 lutego godz. 10:00

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Daria Druzgała

Data emisji: 08.02.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Quincy Jones

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 12:15
Quincy Jones  jest liderem zespołu, artystą solowym, kompozytorem, aranżerem, zarządcą wytwórni płytowej, spod jego pióra wyszło także kilka książek, produkował filmy i pomagał tworzyć seriale telewizyjne. Sławę przyniosła mu także rola producenta muzycznego - uczestniczył w powstaniu wielu legendarnych płyt. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka z "Kota w butach"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 16:00
W oryginalnej wersji Kota w butach, której autorem jest Charles Perrault wszystko zaczyna się od dnia, kiedy synowie młynarza mają podzielić między siebie jego majątek. Najmłodszy z nich dostaje tylko kota i zastanawia się, jaki może mieć z niego pożytek. Koty przecież dużo śpią i na ogół nie mają zbyt wiele do zaoferowania, jednak kot obiecuje, że zapewni mu poprawę losu. Wystarczy, że dostanie buty i worek. Do worka podstępem chwyta króliki i przepiórki, zabiera je na królewski dwór i ofiarowuje władcy mówiąc, że to podarunek od jego pana, ale nie mówi, że to ubogi chłopak, syn młynarza, ale prawdziwy markiz. Król przyjmuje podarki z radością. 
rozwiń zwiń