Polskie Radio Dzieciom

Muzyka w słuchowiskach. Adam Wojtyszko: dzięki niej słowa zyskują nowy wymiar

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2023 11:25
- Nie doceniamy muzyki, ale gdy dzieje się coś ważnego, chcemy, aby ona była, czy jest to przyjęcie urodzinowe, ślub czy inna ważna uroczystość. Niedobrze, gdy traktujemy muzykę tylko jako coś zabawowego, rozrywkowego, bo ona porusza emocje, a wszystko, co oddziałuje na emocje, jest bardzo ważne - mówił w audycji "Muzyczne podróże" Adam Wojtyszko, reżyser słuchowiska "EKO UFO".
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjne Foto: OSABEE / Shutterstock

Adam Wojtyszko, gość "Muzycznych podróży" jest reżyserem słuchowiska "EKO UFO" zrealizowanego przez Teatr Polskiego Radia oraz Polskie Radio Dzieciom. 

Gość podkreślał rolę, jaką ma do spełnienia muzyka w słuchowiskach dla dzieci. - Staramy się pisać muzykę do słów, które znaczą coś ważnego. Muzyka pomaga tym sensom, pomaga lepiej im zabrzmieć, łatwiej je zapamiętać, czasem słowa zyskują dzięki temu jakiś nowy wymiar. Jeśli mogę z tego skorzystać i pomóc historii, żeby lepiej zabrzmiała, to jestem przeszczęśliwy - powiedział gość audycji. 

Posłuchaj
60:28 2023_11_29 10_00_02_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 29 listopada godz. 10:00

Słuchowisko "EKO UFO" opowiada o niezwykłej kosmicznej przygodzie małej dziewczynki Asi, która dzięki produktom ekologicznym uprawianym na Ziemi pomaga uratować kosmicie Astrusiowi jego planetę. W słuchowisku w reżyserii Adama Wojtyszki udział wzięli: Sara Lityńska, Joanna Pach-Żbikowska, Magdalena Dębicka, Krzysztof Szczepaniak oraz Robert Kowalski.

Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska na platformie podcasty.polskieradio.pl

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Daria Druzgała

Data emisji: 29.11.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Otwieramy emocje". Joszko Broda o muzyce, którą można poczuć

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2023 12:15
- W mojej wiosce w górach, w mojej kulturze mówi się tak "czujesz, czujesz mnie?", czyli "posłuchaj mnie", albo "posłuchaj nas". Tak to się odzywa w gwarze, ale to jest bardzo głębokie, bo idzie to do emocji. My mamy taki sposób na bycie z ludźmi; od dźwięku do emocji i tam się dzieją bardzo ciekawe rzeczy - mówił Joszko Broda, gość Darii Druzgały w "Muzycznych podróżach".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". John Lennon

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2023 11:30
John Lennon (1940-1980) był brytyjskim muzykiem i członkiem legendarnego zespołu The Beatles. Lennon był nie tylko utalentowanym wokalistą i gitarzystą, ale także wpłynął na kształtowanie kultury i społeczeństwa. Jego piosenki, takie jak "Imagine" i "Give Peace a Chance," były hymnami pokoju i miłości. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Leopold Bernstein

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2023 13:00
Leonard Bernstein (1918-1990) to amerykański kompozytor, dyrygent i pianista. Jego wszechstronność artystyczna objawiała się w muzyce klasycznej, a także w muzyce filmowej i teatralnej. Zdobył ogromną sławę jako dyrygent Filharmonii Nowojorskiej - New York Philharmonic i kompozytor musicali, w tym legendarnego "West Side Story".
rozwiń zwiń