Polskie Radio Dzieciom

Premiera słuchowiska "Eko Ufo" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2023 11:35
Teatr Polskiego Radia oraz Polskie Radio Dzieciom zapraszają na premierę słuchowiska "EKO UFO". Pierwszą część będzie można było usłyszeć dziś 17 października, o godzinie 13.30 na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Od 18.10 słuchowisko jest także dostępne na platformie podcastowej Polskiego Radia w zakładce PRD "Radio Bajki". Słuchowisko powstało we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Premiera słuchowiska Eko Ufo 17-go października o 13.30 w Polskim Radiu Dzieciom
Premiera słuchowiska "Eko Ufo" 17-go października o 13.30 w Polskim Radiu DzieciomFoto: PR

Słuchowisko "EKO UFO" to niezwykła kosmiczna przygoda przedstawiająca historię małej dziewczynki Asi, która dzięki produktom ekologicznym uprawianym na Ziemi pomaga uratować kosmicie Astrusiowi jego planetę.   

W słuchowisku w reżyserii Adama Wojtyszki udział wzięli: Sara Lityńska, Joanna Pach-Żbikowska, Magdalena Dębicka, Krzysztof Szczepaniak oraz Robert Kowalski. Kolejne części słuchowiska "EKO UFO" zostaną wyemitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom w listopadzie br. 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom zapraszają także do wzięcia udziału konkursie plastycznym pt. "Stwórz Swoją Eko Planetę". Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 4 do 10 lat, a jego uczestnicy będą mogli podzielić się wiedzą związaną z produkcją produktów ekologicznych. Aby wziąć udział w zabawie należy przesłać zdjęcie samodzielnie wykonanej pracy przedstawiającej wymyśloną planetę z ekologiczną żywnością i jej źródłami.

Prace można wykonać w dowolnej technice i formacie. Zgłoszenia (dzieło wraz z oświadczeniem), należy przesyłać na adres konkurs.dzieci@polskieradio.pl do 26 listopada br.    
Szczegóły konkursu  wraz z Oświadczeniem znajdują się w REGULAMINIE.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Jak miałaby wyglądać edukacja klimatyczna w szkole? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 19:54
Zmiany klimatyczne to temat, który dotyczy każdego z nas. Już teraz możemy zauważyć i doświadczyć ich skutki w postaci np. anomalii pogodowych. To, jak będą wyglądały warunki atmosferyczne oraz  środowisko przyszłości zależy od naszej wiedzy oraz przeciwdziałań dotyczących zmian klimatycznych. W związku z tym, coraz częściej mówi się o konieczności wprowadzenia do szkół edukacji klimatycznej. O tym, jak miałaby ona wyglądać opowiedziały w "Strefie Rodzica" Irka Jazukiewicz z Działu Edukacji WWF i Marta Jackowska-Uwadizu z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

30. edycja Akcji Sprzątanie Świata. W PRD rozmowa z Eweliną Flintą - ambasadorską

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2023 08:00
22 kwietnia, podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi, Fundacja Nasza Ziemia po raz 30. zainaugurowała największą polską akcję ekologiczną Sprzątanie świata. Podobnie jak w ubiegłych latach plakat promujący Akcję zaprojektował wybitny artysta grafik Andrzej Pągowski. Hasło przewodnie jubileuszowej edycji brzmi: "Sprzątanie świata łączy ludzi". Patronem medialnym akcji jest Polskie Radio Dzieciom. Ambasadorską akcji jest Ewelina Flinta, która opowiedziała o swoim udziale w akcji podczas rozmowy w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom. Zapraszamy do jej wysłuchania!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sikorki w Polsce. Co robią wczesną jesienią?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2023 16:00
Modraszka, bogatka, sosnówka, czarnogłówka, czubatka, uboga... W Poranku Polskiego Radia Dzieciom zabraliśmy was do świata sikorek. Powiedzieliśmy o tych, które możecie zaobserwować za oknem, ale też o pewnej sikorce, która zamieszkała na kartach książki. 
rozwiń zwiń