!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Muzyczna Podróż do fabryki czekolady z filmu "Charlie i fabryka czekolady"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2022 17:43
Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że coraz bliżej jest też rozpoczęcie roku szkolnego. Niektórzy z Was z pewnością nie mogą doczekać się powrotu do szkoły, jednak póki wakacje trwają, warto z nich korzystać i cieszyć się letnim czasem. W wakacyjne poniedziałki w "Muzycznych Podróżach" zajmujemy się muzyką filmową. Tym razem mówiliśmy o filmie „Charlie i fabryka czekolady”, który powstał na podstawie książki z 1964 roku o tym samym tytule.
Muzyka filmowa w Polskim Radiu Dzieciom
Muzyka filmowa w Polskim Radiu DzieciomFoto: Pixabay

Film został wyreżyserowany przez Tima Burtona, który znany jest z filmów o oryginalnym, baśniowym charakterze. 

Posłuchaj
52:19 2022_08_15 10_00_18_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 15 sierpnia godz. 10:00

 

Bohaterem historii jest jedenastoletni Charlie Bucket, chłopiec z ubogiej rodziny, który może sobie pozwolić na zjedzenie czekolady tylko raz w roku. Pewnego dnia chłopcu udaje się zdobyć jeden z pięciu Złotych Biletów uprawniających do zwiedzenia znanej na całym świecie fabryki czekolady, której właścicielem jest pewien ekscentryczny cukiernik, który nazywa się Willy Wonka. O tym, co działo się w fabryce rodem z dziecięcych marzeń opowiedziała muzyka, której możecie posłuchać w audycji Muzyczne Podróże na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy!

Audycja: Muzyczne Podróże

Prowadzi: Iza Żukowska

Data emisji: 15.08.2022

Godzina emisji: 11:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Wielcy kompozytorzy: Zbigniew Preisner i jego muzyka filmowa

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 18:21
Nierzadko twórczość polskich muzyków jest doceniana nie tylko w kraju, ale również za granicą. Oprócz pasji do muzyki wyróżnia ich niezwykła wrażliwość, która pozwala im tworzyć wyjątkowe utwory. Przykładem takiego artysty jest kompozytor muzyki filmowej, o którym można było usłyszeć w "Muzycznych Podróżach" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Muzycznych podróżach spotkanie z "Księciem Kaspianem". Drugi tom "Opowieści z Narnii"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 13:29
"Książę Kaspian" to druga część cyklu "Opowieści z Narnii" autorstwa C.S. Lewisa opublikowana w 1951 roku. Książka doczekała się ekranizacji z piękną muzyką, której można posłuchać w "Muzycznych Podróżach" na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczna Podróż nad Morze Bałtyckie. Legenda o zatopionym mieście w operze Feliksa Nowowiejskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 15:44
Przyłożenie do ucha morskiej muszli sprawi, że usłyszymy dźwięk morza. Gdy zamkniemy oczy, za sprawą wyobraźni w szybki sposób przeniesiemy się na plażę. W morskie rejony przenosimy się także w Muzycznych Podróżach, gdzie słuchamy muzyki w prawdziwie morskim klimacie. Oprócz wakacyjnych piosenek, rozmawiamy też o aktywnościach, które można wykonywać na plaży.
rozwiń zwiń