Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". John Lennon

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2023 11:30
John Lennon (1940-1980) był brytyjskim muzykiem i członkiem legendarnego zespołu The Beatles. Lennon był nie tylko utalentowanym wokalistą i gitarzystą, ale także wpłynął na kształtowanie kultury i społeczeństwa. Jego piosenki, takie jak "Imagine" i "Give Peace a Chance," były hymnami pokoju i miłości. 
John Lennon. Nowy Jork, 1964 r.
John Lennon. Nowy Jork, 1964 r.Foto: PAP/DPA

Pierwszy koncert John Lennon z grupą The Beatles zagrał 9 lutego 1961 roku, a dokładnie dziewięć miesięcy później - 9 listopada - przyszła Wielka Czwórka została zauważona przez producenta muzycznego, Briana Epsteina. Wszystko, co stało się później, należy już do historii rock and rolla.

Do najsłynniejszych albumów Lennona, tworzonych często z Paulem McCartneyem, należą m.in. "Imagine", "Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band" i "Abbey Road". Szczególną popularność zdobyły piosenki "Yesterday", "Imagine” czy "Give Peace a Chance".

Jego dziedzictwo wciąż trwa, a jego muzyka i przesłanie nadal inspirują ludzi na całym świecie.

Posłuchaj
59:32 2023_10_09 10_00_15_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 9 października godz. 10:00

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Iza Żukowska

Data emisji: 09.10.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Muzyka francuska dawniej i obecnie 

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2023 13:26
W audycji "Muzyczne podróże" w Polskim Radiu Dzieciom, przenieśliśmy się do europejskiego państwa, które ma wiele do powiedzenia w kontekście muzyki. Słuchając muzyki francuskiej od razu wiemy, skąd ona pochodzi, a to za sprawą cech charakterystycznych, które przybliżyliśmy w audycji. Są one tak związane z Francją, jak chociażby czerwony beret będący elementem stroju wielu Francuzek. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kompozytorzy włoscy. Poznajemy utwory z Włoch

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 10:10
Początki szeroko pojętej muzyki włoskiej sięgają czasów Cesarstwa Rzymskiego. Istotną rolę we odegrał we Włoszech śpiew jednogłosowy. Muzyka wokalna rozwijała się m. in. poprzez śpiew liturgiczny. Jako że śpiewało się w kościołach, tworzono też utwory towarzyszące licznym obrzędom i mszom, które były ubogacane muzyką. 
rozwiń zwiń