Polskie Radio Dzieciom

Zwierzę co ma w sobie cechy psa i kota!

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2023 17:02
Fretka należy do rodziny łasicowatych i jest zwierzęciem domowym. Jest ssakiem i drapieżnikiem - bardzo sprytnym, inteligentnym i zwinnym. Co ciekawe, o fretce często mówi się, że łączy w sobie cechy psa i kota!
Fretka. Co warto wiedzieć o tym gatunku?
Fretka. Co warto wiedzieć o tym gatunku?Foto: Oleg Kozlovskyy/Shutterstock.com

Fretki to futrzaki, które występują w różnych kolorach i wzorach, takich jak albino, sable, śnieżka czy czekoladowy. Są prawdziwymi śpiochami, ponieważ śpią od czternastu do osiemnastu godzin dziennie. Czy więc uda nam się je obudzić o 8.00 rano? Dowiecie się słuchając jutrzejszego Poranka. Zapraszamy!

Posłuchaj
59:32 2023_07_25 09_00_01_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 25 lipca godz. 09:00

 

Audycja: "Poranek"
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 25.07.2023
Godzina emisji: 8.00 - 10.00

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Zwierzęta żyjące w Australii

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 16:00
W Australii jest bardzo dużo różnych zwierząt. Niektóre z nich żyją tylko tam i nie można ich spotkać na żadnym innym kontynencie. Takie zwierzęta to endemity.  Najbardziej znane zwierzęta w Australii to kangury, które są bardzo skoczne - potrafią skoczyć aż na trzy metry w górę. Kangury są torbaczami, co oznacza, że małe kangury przebywają w torbie swojej mamy. W Australii żyją też koale, kazuary, kolczatki australijskie, emu, a także węże, pająki i jaszczurki i wiele innych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fakty i ciekawostki o ważkach

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2023 18:00
Czy wiedzieliście o tym, że ważki mogą zawisać w jednym miejscu, a nawet latać do tyłu? Ponadto są jednymi z najszybszych na świecie owadów latających. W locie osiągają prędkość ponad czterdziestu kilometrów na godzinę.
rozwiń zwiń