Polskie Radio Dzieciom

Szukamy ulubionej planety w "Poranku" PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 21:03
Ile planet znajduje się w Układzie Słonecznym? Z czego zbudowane są planety i jak daleko znajdują się od planety Ziemi? Na te pytania poszukamy odpowiedzi w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom. W kosmiczną podróż wybraliśmy się w środowym "Poranku" i szukaliśmy tej najciekawszej i ulubionej planety. 
Planety w naszym Układzie Słonecznym tematem audycji Polskiego Radia Dzieciom
Planety w naszym Układzie Słonecznym tematem audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: Vadim Sadovski/Shutterstock

Planeta to ciała niebieskie czyli obiekty astronomiczne. W naszym Układzie Słonecznym znajduje się 8 planet w tym cztery wewnętrzne – Merkury, Wenus, Ziemia i Mars oraz cztery zewnętrzne – Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. 

Planety dzielone są na dwie kategorie: duże gazowe olbrzymy o małej gęstości oraz mniejsze planety skaliste. Która planeta położona jest najbliżej Ziemi i czy to właśnie na tę planetę najchętniej wybraliby się Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom? 
Zapraszamy do wysłuchania "Poranka".

Posłuchaj
58:32 2023_11_15 08_00_57_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 15 listopada godz. 08:00

59:43 2023_11_15 07_00_17_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 15 listopada godz. 07:00

  

Audycja: Poranek
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 15.11.2023
Godzina emisji: 7.00.

Poranek to najlepszy czas na odkrywanie jak piękny i ciekawy jest świat. Kiedy inni jeszcze śpią, my nie tracimy czasu. Po cichutku i na paluszkach skradamy się aby sprawdzić jak żyją mrówki, ile książek jest w bibliotece i czy warto przeprowadzić się na bezludna wyspę. A kiedy świat wreszcie budzi się do życia, mamy już dużo energii i pomysłów na cały dzień!

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Zwierzę co ma w sobie cechy psa i kota!

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2023 17:02
Fretka należy do rodziny łasicowatych i jest zwierzęciem domowym. Jest ssakiem i drapieżnikiem - bardzo sprytnym, inteligentnym i zwinnym. Co ciekawe, o fretce często mówi się, że łączy w sobie cechy psa i kota!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciekawostki o Słońcu. Leszek i Miś Michaś zapraszają!

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 20:30
Słońce jest najbliższą Ziemi gwiazdą, ma otoczkę oraz koronę i jest większe od wszystkich planet w Układzie Słonecznym. Korona słoneczna rozszerza się i tworzy wiatr słoneczny, czyli strumień naładowanych cząstek. Nie jest tajemnicą, że Słońce jest także bardzo gorące. Słońce ogrzewa nas nawet zimą. Gdyby nie było Słońca, nie byłoby życia na Ziemi. 
rozwiń zwiń