Polskie Radio Dzieciom

Robić coś na opak, czyli jak? Posłuchaj "Poranka" Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2024 14:03
Dziś 51 stycznia 4202 roku! A w "Uknarop" wszystko robiliśmy na opak. Pobawiliśmy się palindromami. Wiecie co to takiego? Przykładem może być: kobyła ma mały bok albo nazwa znanego zespołu ABBA. Udało nam się także zajrzeć do tych miejsc, w których, w przeciwieństwie do Polski, jest lato.
Raki chodzą wspak i inne przykłady robienia czegoś na opak tematem audycji Polskiego Radia Dzieciom
Raki chodzą wspak i inne przykłady robienia czegoś na opak tematem audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: unsplash.com

Na opak czyli na odwrót. Gdy staniemy na rękach albo na głowie albo zrobimy fikołka na trzepaku wszystko jest wtedy do góry nogami. Można też chodzić tyłem, tak właśnie chodzą między innymi raki i robią to wtedy gdy czują się zagrożone. Więcej w załączonym zapisie audycji. Zapraszamy do jej wysłuchania!


Posłuchaj
59:11 2024_01_15 08_00_14_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 15 stycznia godz. 08:00

59:17 2024_01_15 07_00_11_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 15 stycznia godz. 07:00

  

Audycja: Poranek
Prowadzi: Justyna Majchrzak
Data Emisji: 15.01.2024
Godzina emisji: 7.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.


Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Znaczki o zapachu kawy albo lawendy. Trójkątne, okrągłe, pięciokątne. Dzień filatelisty

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2024 11:00
Znaczki pocztowe to małe dzieła sztuki. Na malutkim kawałku papieru mieści się wiele ciekawych elementów zawierających mnóstwo rozmaitych niuansów. Najczęściej znaczki drukowane są na papierze, choć w Polsce, do tej pory zdarzyło się, że dwa rodzaje znaczków wydrukowano na jedwabiu. Niektóre znaczki nadal drukowane są na różnego rodzaju foliach. Szóstego stycznia przypada Dzień Filatelisty. Czy tradycyjny klaser można zamienić na elektroniczny?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lamy na gigancie? W polskich górach? Ta historia zdarzyła się naprawdę!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2024 18:00
Wcale nie za górami, za lasami, a całkiem niedaleko, i wcale nie dawno, dawno, a kilka lat temu żyły sobie lamy, które postanowiły opuścić bezpieczną zagrodę i udać się na spacer po Karkonoszach.
rozwiń zwiń