Polskie Radio
Section05
filatelistyka

Znaczki o zapachu kawy albo lawendy. Trójkątne, okrągłe, pięciokątne. Dzień filatelisty

Znaczki pocztowe to małe dzieła sztuki. Na malutkim kawałku papieru mieści się wiele ciekawych elementów zawierających mnóstwo rozmaitych niuansów. Najczęściej znaczki drukowane są na papierze, choć w Polsce, do tej pory zdarzyło się, że dwa rodzaje znaczków wydrukowano na jedwabiu. Niektóre znaczki nadal drukowane są na różnego rodzaju foliach. Szóstego stycznia przypada Dzień Filatelisty. Czy tradycyjny klaser można zamienić na elektroniczny?
Zobacz więcej na temat:  Poranek Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci radio dla rodziców DAB+ Martyna Chuderska kolekcjonowanie

"Ptaki polskich parków". Poczta Polska rozpoczyna emisję wyjątkowej serii znaczków

Poczta Polska rozpoczęła emisję serii przyrodniczej "Ptaki polskich parków". Premiera znaczków odbyła się w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. - Poprzez pokazanie tych ptaków na znaczkach chcieliśmy wysłać odbiorcom taki sygnał: polskie ptaki są piękne, także najbardziej pospolite - powiedział Maciej Zdziarski, autor zdjęć.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Poczta Polska społeczeństwo przyroda ptaki

Krypto rewolucja w filatelistyce

Znaczki pocztowe były i są potrzebne, by wysyłać listy i pocztówki, choć w dobie poczty elektronicznej coraz częściej interesują już tylko kolekcjonerów. Jednak od niedawna zaczęły być także nośnikami informacji: to tak zwane krypto znaczki. Właśnie zaczął je wydawać Lichtenstein, a wcześniej zrobiły to już ONZ, Gibraltar, Chorwacja i Austria.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Lichtenstein kolekcjonowanie Paweł Turski Piotr Łodej hobby poczta Trójka