Polskie Radio Dzieciom

Dobra mama dba też o siebie

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 23:59
Szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci i choć to brzmi banalnie, to najlepszy wzór jaki możemy dać. Podobnie szczęśliwy tata. Niestety wzorce mamy zupełnie inne. Mama jest zwykle po prostu zmęczona, zapracowana, zajęta robieniem szczęścia wszystkim dookoła. A mama przede wszystkim jest kobietą i człowiekiem!
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay/CC0

Gottmanowie (The Gottman Institute) w swoich ponad 40 badaniach nad relacjami zauważyli, że fundamentami relacji są zaufanie i zaangażowanie, że potrzeba nam zrozumienia i życia w zgodnie ze sobą, żeby tworzyć szczęśliwe relacje.
Jak mamy je tworzyć z zgodzie ze sobą, skoro w gąszczu obowiązków i dzięki gotowym receptom, jacy mamy być nawet nie mamy okazji by siebie naprawdę poznać.

Goście Strefy Rodzica:  Monika Skorykow - trener komunikacji i budowania relacji, Tatiana Pałucka - fotograf i coach, Karolina Gabryś - założycielka i prowadząca Klub My Kobiety.

Audycję przygotowała Joanna Ficińska.

Data emisji: 05.11.2018

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom


Zobacz także
Czytaj także

Charakter człowieka - jak się kształtuje?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 22:05
W audycji rozmowa o kształtowaniu się charakteru, o tym w procesie jego formowania ważniejsze są geny czy wychowanie dziecka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trening mięśni miednicy

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 23:59
Trening mięśni głębokich i dna miednicy jest metodą fitness o działaniu terapeutycznym. Prawidłowa kondycja tej grupy mięśni ma zarówno znaczenie dla kobiet dbających o prawidłowe utrzymanie ciąży, jak i dla zdrowia i komfortu kobiet dojrzałych.
rozwiń zwiń