X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dlaczego warto nosić dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 23:57
Dlaczego warto nosić i bujać dzieci jak najdłużej? Bycie noszonym to najbardziej pierwotna, naturalna i wrodzona potrzeba maleńkiego dziecka. Wbrew panującym stereotypom nie da się niemowlęcia w ten sposób rozpieścić ani do tej czynności przyzwyczaić, bo bycie noszonym jest wpisane w biologię człowieka, podobnie jak jedzenie i oddychanie.
Audio
Książka Noszenie dzieci wydana przez Wydawnictwo Natuli
Książka "Noszenie dzieci" wydana przez Wydawnictwo NatuliFoto: natuli.pl

Noszenie dziecka rozwiązuje wiele problemów wychowawczych: dzieci płaczą o wiele mniej, rzadziej cierpią z powodu "kolek" (czyli różnego rodzaju napięć i niepokoju) i są po prostu spokojniejsze.

Dodatkowo bliskość dziecka wpływa korzystnie a wręcz terapeutycznie na noszącego rodzica. I choć wydawać by się mogło, że noszenie dzieci to kwestia intuicyjna, młodzi rodzice często mają co do tego mnóstwo wątpliwości.

Z pomocą przychodzi książka "Noszenie dzieci" autorstwa Marty Szperlich-Kosmali, doradczyni noszenia, skierowana jest do wszystkich przyszłych i młodych stażem rodziców, którzy szukają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z maleńkim dzieckiem.

Gość audycji: Marta Szerplich-Kosmala - certyfikowana doradczyni polskiej Akademii Noszenia, która propaguje noszenie jako sposób pielęgnacji niemowląt i rodzicielstwo oparte na wiedzy antropologicznej.

Rozmawiała Aleksandra Jasińska.

Data emisji: 06.08.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także

Czytaj także

Problemy gastrologiczne dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 23:55
Choroba refluksowa, zapalenie błony śluzowej żołądaka, ulewania pokarmu, to tylko niektóre z przypadłości które trapią dzieci. W "Strefie rodzica" rozmowa z dr Maciejem Dądalskim, pediatrą i gastrologiem z Centrum Zdrowia Dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczne wakacje

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 23:55
Coraz łatwiej dostępne i coraz bardziej popularne wśród młodzieży stają się dopalacze. Lato to czas kiedy młodzież jeszcze chętniej eksperymentuje sięgając po różne używki. Czy można w porę temu zapobiec? Jak rozpoznać, że dziecko może mieć styczność z takimi substancjami?
rozwiń zwiń