!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Dlaczego warto nosić dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 23:57
Dlaczego warto nosić i bujać dzieci jak najdłużej? Bycie noszonym to najbardziej pierwotna, naturalna i wrodzona potrzeba maleńkiego dziecka. Wbrew panującym stereotypom nie da się niemowlęcia w ten sposób rozpieścić ani do tej czynności przyzwyczaić, bo bycie noszonym jest wpisane w biologię człowieka, podobnie jak jedzenie i oddychanie.
Audio
Książka Noszenie dzieci wydana przez Wydawnictwo Natuli
Książka "Noszenie dzieci" wydana przez Wydawnictwo NatuliFoto: natuli.pl

Noszenie dziecka rozwiązuje wiele problemów wychowawczych: dzieci płaczą o wiele mniej, rzadziej cierpią z powodu "kolek" (czyli różnego rodzaju napięć i niepokoju) i są po prostu spokojniejsze.

Dodatkowo bliskość dziecka wpływa korzystnie a wręcz terapeutycznie na noszącego rodzica. I choć wydawać by się mogło, że noszenie dzieci to kwestia intuicyjna, młodzi rodzice często mają co do tego mnóstwo wątpliwości.

Z pomocą przychodzi książka "Noszenie dzieci" autorstwa Marty Szperlich-Kosmali, doradczyni noszenia, skierowana jest do wszystkich przyszłych i młodych stażem rodziców, którzy szukają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z maleńkim dzieckiem.

Gość audycji: Marta Szerplich-Kosmala - certyfikowana doradczyni polskiej Akademii Noszenia, która propaguje noszenie jako sposób pielęgnacji niemowląt i rodzicielstwo oparte na wiedzy antropologicznej.

Rozmawiała Aleksandra Jasińska.

Data emisji: 06.08.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Problemy gastrologiczne dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 23:55
Choroba refluksowa, zapalenie błony śluzowej żołądaka, ulewania pokarmu, to tylko niektóre z przypadłości które trapią dzieci. W "Strefie rodzica" rozmowa z dr Maciejem Dądalskim, pediatrą i gastrologiem z Centrum Zdrowia Dziecka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bezpieczne wakacje

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 23:55
Coraz łatwiej dostępne i coraz bardziej popularne wśród młodzieży stają się dopalacze. Lato to czas kiedy młodzież jeszcze chętniej eksperymentuje sięgając po różne używki. Czy można w porę temu zapobiec? Jak rozpoznać, że dziecko może mieć styczność z takimi substancjami?
rozwiń zwiń