Polskie Radio Dzieciom

Całodobowy żłobek?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 23:57
Wychodząc naprzeciw współczesnym wymaganiom, w dużych miastach powstają żłobki i przedszkola otwarte 24h na dobę. Przechowalnia, luksusowy hotel a może dom dziecka?
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Mamy sklepy działające 24H na dobę, nienormowany tryb pracy, miasta oświetlone przez całą dobę, kawiarnie i restauracje, w których możemy zjeść niemal o każdej godzinie.

Świat wymaga od nas mobilności, dyspozycyjności, otwartości na ciągły rozwój. Rodzina? Najbliżsi? Przecież jest internet, komunikatory. Nie trzeba spotykać się twarzą w twarz. A dziecko? Dziecko jakoś się wychowa.

Goście audycji: Paulina Socha-Jakubowska, dziennikarka, autorka bloga Nie sama,bo mama, oraz Katarzyna Kalinowska, psycholog, nauczycielka montessori, Przystanek Relacja.

Rozmawiała Aleksandra Jasińska.

Data emisji: 17.09.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Grzeczne i niegrzeczne maluchy czyli jak zdefiniować grzeczność i co z tego wynika?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 23:57
Czy maluch roczny, półtoraroczny może być grzeczny lub niegrzeczny? Jak zrozumieć, o co chodzi dziecku? Poznajmy krainę dziecięcych emocji, reakcji i lęków. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy niemowlęta i małe dzieci potrafią manipulować płaczem?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 23:57
Im szybciej matka reagowała na płacz dziecka, niezależnie od tego, czy jej działania przynosiły zamierzony efekt, tym mniej dzieci płakały w przyszłości. To mówią badania, a co mówią przekonania? Czy nadal słyszycie "zostaw, musi się sam uspokoić"? Albo "ona tobą manipuluje!", "zaraz wejdzie ci na głowę"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Akuku mamo - aplikacja która łączy społeczność mam

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 14:00
W okresie wczesnego macierzyństwa życie towarzyskie młodej mamy spada na daleki plan. Czas spędzony z dzieckiem to okres tak samo piękny jak i trudny, a samotność to uczucie bardzo znane mamom w tym okresie. Z myślą o takich mamach powstała pierwsza w Polsce społecznościowa aplikacja mobilna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Towarzysząc dziecku

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 23:57
Jak być przywódca nie ociekając się do przemocy fizycznej agresji? nie ociekając się do siły, manipulacji. Rozmawiamy o poczuciu własnej wartości, mówieniu 'nie' i przywództwie dorosłych w relacjach z dziećmi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z dzieckiem w restauracji

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 23:57
Miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi jest coraz więcej, ale w ostatnim czasie w tym trendzie nastąpił pewien zgrzyt. Otóż jedna z restauracji postanowiła zamknąć swoje drzwi dla rodzin z dziećmi poniżej 6. roku życia.
rozwiń zwiń