Polskie Radio Dzieciom

Zaburzenia u dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 23:57
Naszym dzieciom powodzi się lepiej niż jakiemukolwiek pokoleniu wcześniej, a mimo to ich troski są ogromne. W jaki sposób zmotywować Lenę, która boi się chodzić do szkoły? Jak dotrzeć do agresywnego chłopca, którego nic nie obchodzi? W Strefie Rodzica gościł autor książki "Zaburzenia u dzieci i młodzieży. Co obciąża nasze dzieci i jak możemy im pomóc".
Audio
Fragment okładki książki Zaburzenia u dzieci i młodzieży. Co obciąża nasze dzieci i jak możemy im pomóc
Fragment okładki książki "Zaburzenia u dzieci i młodzieży. Co obciąża nasze dzieci i jak możemy im pomóc" Foto: dobraliteratura.pl / mat. promocyjne

Co robić, kiedy dziecko nie może spać? Albo gdy brat uważa, że jego siostra jest wstrętna? I jak pomóc nastolatkowi, który już nie widzi sensu w swoim życiu?

Znany psychiatra dzieci i młodzieży, profesor Michael Schulte-Markwort, z empatią przedstawia perspektywę dzieci i zrozumiale wyjaśnia, jak kompetentnie i troskliwie towarzyszyć im w życiu.

Zwraca się do rodziców, wychowawców, nauczycieli i wszystkich osób mających do czynienia zarówno z najmłodszymi, jak i nastolatkami. Porusza szeroko zakrojone tematy – od zagadnień związanych z korzystaniem z komputerów, przez terapie dzieci po lęk przed rozwodem rodziców, fobie, natręctwa i ataki wściekłości.

Rozmawiał Mikołaj Foks

Data emisji: 20.09.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Na czym polega sztuka odmawiania dzieciom?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 23:57
Szczere i stanowcze NIE jest często lepsze dla dziecka niż wymuszone TAK. Wiele konfliktów i trudności w rodzinie powstaje wtedy, gdy rodzice nie są w stanie odmówić dziecku, chociaż chcieliby to zrobić. Dlaczego mówienie NIE przychodzi nam z takim trudem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Całodobowy żłobek?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 23:57
Wychodząc naprzeciw współczesnym wymaganiom, w dużych miastach powstają żłobki i przedszkola otwarte 24h na dobę. Przechowalnia, luksusowy hotel a może dom dziecka?
rozwiń zwiń