X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak zmobilizować dzieci do ruchu?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 23:57
Blisko 80 proc. dzieci w Polsce nie wypełnia podstawowych zaleceń WHO dotyczących aktywności fizycznej, według których powinny korzystać z ruchu co najmniej 60 minut każdego dnia. 
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay/CC0

Systematycznie pogarsza się także sprawność fizyczna młodego pokolenia. Współczesne dzieci są słabsze od swoich rówieśników z roku 1979 o około 12 proc.  Z badań przeprowadzonych w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport wynika, że do 20 proc. uczniów szkół podstawowych nie korzysta z zajęć wychowania fizycznego w szkole, a wśród nich 22 proc. zwalnianych jest na prośbę rodziców.

Jak zmobilizować dzieci do ruchu i dlaczego aktywność fizyczna jest potrzebna najmłodszym do prawidłowego rozwoju oraz  jak w ramach programu edukacyjnego udało się poprawić sprawność fizyczną dzieci za pomocą prostych aktywności fizycznych wprowadzonych do codzienności szkolnej. 

Na te pytania odpowiadali w "Strefie rodzica" eksperci:

  • Dr Janusz Dobosz z Narodowego Centrum Badania Kondycji Fizycznej, AWF Warszawa
  • Dr Ernest Kuchar, kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz specjalista medycyny sportowej
  • Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia,  Uniwersytet SWPS​
  • Agnieszka Bemowska, organizator programu Aktywne Szkoły MultiSport​

Rozmawiał: Artur Wolski

Data emisji: 07.01.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także

Czytaj także

Jak dostrzec w dziecku talent?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 23:57
Prawdopodobnie w każdym z nas tkwią jakieś mocne strony. Wystarczy je tylko dostrzec.Talentem jest nie tylko umiejętność wirtuozerskiej gry na instrumentach muzycznych, czy malowania pięknych obrazów. Naszą mocną stroną może być na przykład wysoka empatia albo bycie bardzo zdyscyplinowanym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fakty, mity i przesądy, czyli rodzic w gąszczu informacji

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 10:00
Na co dzień towarzyszą nam mity naukowe dotyczące zarówno wyzwań rodzicielskich, ale i dotyczących po prostu codziennego funkcjonowania, życia a nawet przyszłości świata. Przekonania i lęki, które bardzo często są nieuzasadnione. W "Stefie Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, rozmowa z Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi z bloga Crazy Nauka.
rozwiń zwiń