X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Poezja Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 23:57
Czego możemy, my rodzice, nauczyć się z poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej? O tym w rozmowie z Tatianą Szafraniec, która podjęła się interpretacji utworów poetki (których również wysłuchamy w audycji), stypendystką Ministerstwa Kultury w programie #kulturawsieci.
Portret córki Wojciecha Kossaka - Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.
Portret córki Wojciecha Kossaka - Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.Foto: reprod. Wojciech Kossak/Wikimedia Commons

Posłuchaj
59:19 Dzieci_AAC 2020_10_07-22-00-14.mp3 07.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica) 

Projekt jest realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci #kulturawsieci.

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Tatiana Szafraniec 

Rozmawiała Aleksandra Jasińska-Klimaszewska

Data emisji: 07.10.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Akcja #niefilmujtylkoPatrz

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 09:01
Rodzice w pogoni za dokumentowaniem rzeczywistości, zapominają o jej doświadczaniu. Dzieci widząc telefony zamiast twarzy rodziców nie czują się komfortowo, są zestresowane. A kontakt wzrokowy z rodzicem jest bardzo ważny..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nurty psychoterapeutyczne w wychowaniu

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 23:35
Coraz częściej przy wyborze żłobka czy przedszkola widzimy "prowadzony w nurcie czy pedagogice Gestalt" - co to oznacza? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsekwencja w wychowaniu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 23:35
Czy konsekwencja w wychowaniu daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, jak regulować własne emocje i co rodzic powinien wiedzieć o emocjonalności swojego dziecka? ​
rozwiń zwiń