Polskie Radio Dzieciom

Gdy emocje dziecka biorą górę, czyli sztuka samoregulacji

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 23:35
Różne historie mogą się przytrafić każdemu dziecku w wieku wczesnoszkolnym, jego rodzeństwu i opiekunom. Organizacja zdalnej nauki w czasie pandemii, odreagowywanie emocji po powrocie ze szkoły, niska samoocena i niechęć do odrabiania prac domowych, dokuczanie ze strony rówieśników. Takie sytuacje mogą wywołać stres, wybuchy złości, agresję dziecka. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Jak nauczyć dziecko rozwijania zdolności do samoregulacji (ang. self-regulation), czyli przywracania równowagi w obliczu stresorów?

shutterstock_231951232 (2).jpg
Trening koncentracji dla dzieci

Co zrobić, by dziecko mogło poradzić sobie ze swoimi emocjami, nauczyło się jak wyrażać złość nie raniąc innych?

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Agnieszka Stążka-Gawrysiak - coach, coach kryzysowy, mentorka, facylitatorka metody Self-Reg, autorka bloga dylematki.pl. Prywatnie — wysoko wrażliwa osoba i mama trzech synów. Wspiera wrażliwe, świadome matki na drodze do życia nieobciążonego nadmiernym stresem i złością.

Posłuchaj
118:42 [DAB]Dzieciom (PCM) 14 październik 2020 21_00_04_SR_JAS_.mp3 14.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Audycję przygotowała i prowadziła Aleksandra Jasińska-Klimaszewska

Data emisji: 14.10.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Niekochalni - Jak pozbyć się lęku przed bliskością i być wreszcie szczęśliwym

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 23:35
Od ponad dekady lawinowo rośnie liczba singli. Coraz więcej osób ma problemy ze stworzeniem satysfakcjonującego związku. Nie sprzyja temu zawrotny pęd życia, jego konsumpcyjny styl przekładający się na relacje międzyludzkie, a także coraz powszechniejsze uzależnienie od mediów elektronicznych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trudny powrót do przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 23:35
Po 7-8 tygodniowej przerwie i domowej izolacji nasze dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Rozmawiamy o tym, jak ułatwić proces readaptacji i jak tłumaczyć maluchom nową rzeczywistość
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trening koncentracji dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 23:35
Współczesna szkoła uczy wielu umiejętności, jednak nauce i rozwijaniu umiejętności koncentracji uwagi poświęca się bardzo mało czasu lub wcale. Jednak to właśnie umiejętność koncentracji okazuje się często kluczowa we współczesnym świecie przepełnionym bodźcami i nadmiarem informacji. 
rozwiń zwiń