X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Etapy rozwoju dziecka

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 08:00
Często rozmawiamy o tym, jak dziecko zwykle zachowuje się w różnych etapach życia, "bunt dwulatka" jest tu klasycznym pojęciem. Ale warto na ten i inne rozdziały w życiu dziecka spojrzeć jak na całość. Dzisiaj spróbujemy przyjrzeć się zarówno tym etapom, jak i temu, co się dzieje pomiędzy nimi. Zapraszamy na krotki kurs psychologii rozwojowej. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Gość Polskiego Radia Dzieciom: dr Karolina AppeltWydziału Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu

Część 1.

Posłuchaj
119:18 Dzieci_AAC 2021_01_22-21-00-16_SR_FOK_.mp3 22.01.2021 Etapy rozwoju dziecka cz. 1 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Część 2.

Posłuchaj
119:09 Dzieci_AAC 2021_01_29-21-00-07_SR_FOK_.mp3 29.01.2021 Etapy rozwoju dziecka cz. 2 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Rozmawiał Mikołaj Foks 

Data emisji: 22 i 29.01.2020 

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Pytania zmieniające życie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 23:55
Najczęściej spotykamy się z dwoma rodzajami pytań. Jedne są zadawane, kiedy chcemy się czegoś dowiedzieć o drugim człowieku a drugie pytania to takie, dzięki którym osoba, której je stawiamy, dowie się i nauczy czegoś o samym sobie..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uroki rodzicielstwa czyli "ogarniając" siebie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 23:55
Są sytuacje, gdy dziecko pozwala nam spojrzeć w głąb siebie, dowiedzieć się o sobie więcej. Czy rodzicielstwo jest także relacją, która powoduje rozwój obu stron, sytuacją, w której nie tylko uczymy się nawzajem od siebie, ale i.. dzięki sobie? Czy dziecko wspiera nas w rozwoju?
rozwiń zwiń