X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Szkoła, miejsce problemów czy droga do sukcesu?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 15:33
Trwa drugi semestr nauki szkolnej. Oceny na semestr zostały wystawione, zatwierdzone, uczniowie pracują trochę na nowy rozdział w swojej szkolnej karierze. Jak sprawić, żeby to była droga pełna sukcesów?
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Porozmawiamy o tym z Tomem Corleyem, autorem książki "Bogate dzieci". Opracował on dziesięć nawyków sprzyjających osiąganiu sukcesów. I podpowiada, jak rodzice mogą się stać mentorami swoich dzieci.

A co, jeśli dotychczas dziecku nie towarzyszyła w nauce radość i aura sukcesu, kiedy właśnie szkoła jest problemem?

O tym porozmawiamy z autorką książki pod tym właśnie tytułem - "Kiedy szkoła jest problemem" - Katarzyną Mitschke. Poza tym poszukamy dobrych wskazówek, jak wspierać dziecko w organizowaniu sobie czasu i jak wspierać jego mocne strony.

Posłuchaj
119:43 Dzieci_AAC 2021_02_04-21-00-22.mp3 04.02.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Zaprasza Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 04.02.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Wyzwania edukacji zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 23:55
W "Stefie Rodzica" rozmawiamy o tematach szkolnych i szerzej o edukacji - jaka jest, jak powinna się zmieniać, co poprawić mogą nauczyciele i jak inspirować dzieci mogą rodzice.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy dziadkowie mogą pomóc wnukom w nauce.. historii?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 23:55
Dzisiejsza "Strefa Rodzica" przypada na wyjątkowy dzień - Dzień Babci! Ale to jest też nasze tradycyjnej spotkanie poświęcone szkole, spróbujemy więc połączyć te dwa wątki. Ale bez obaw - nie będziemy babć wysyłać na jakieś obowiązkowe zajęcia, za to porozmawiamy jak właśnie babcie i dziadkowie mogą być w nauce pomocni, a w szczególności w nauce historii.
rozwiń zwiń