X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czy dziadkowie mogą pomóc wnukom w nauce.. historii?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 23:55
Dzisiejsza "Strefa Rodzica" przypada na wyjątkowy dzień - Dzień Babci! Ale to jest też nasze tradycyjnej spotkanie poświęcone szkole, spróbujemy więc połączyć te dwa wątki. Ale bez obaw - nie będziemy babć wysyłać na jakieś obowiązkowe zajęcia, za to porozmawiamy jak właśnie babcie i dziadkowie mogą być w nauce pomocni, a w szczególności w nauce historii.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

W pierwszej godzinie "Strefy rodzica" rozmawiamy o tym, jak zachęcać dzieci do międzypokoleniowych rozmów i dlaczego te rozmowy są ważne, również w osiąganiu szkolnych sukcesów.

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Aleksandra Karkowska, współautorka publikacji: "Zeszyt bananowy. Babciu! Dziadku! Proszę, opowiedz mi!" oraz Kinga Urbańska - współzałożycielka Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce i współautorka książki "Genealogia dla najmłodszych, czyli niezwykła wyprawa w czasie" 

W drugiej godzinie audycji dyskusja o tym, jak historii uczyć się nie tylko od najbliższych ludzi, ale też z najbliższych miejsc.

Naszymi gośćmi będą: Marianna Oklejak, ilustratorka i graficzna, oraz Daniel Siemiński, nauczyciel historii ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ruścu i autor książki "Żyrardów 1945-1953: życie polityczne, społeczne i gospodarcze". 

Posłuchaj
119:14 Dzieci_AAC 2021_01_21-21-00-37_SR_HAG_.mp3 21.01.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Zaprasza Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 21.01.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Wyzwania edukacji zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 23:55
W "Stefie Rodzica" rozmawiamy o tematach szkolnych i szerzej o edukacji - jaka jest, jak powinna się zmieniać, co poprawić mogą nauczyciele i jak inspirować dzieci mogą rodzice.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kanon lektur szkolnych

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 23:55
Lista lektur szkolnych budzi żywe dyskusje za każdym razem, gdy proponowane są jakiekolwiek jej zmiany. Ile klasyków a ile twórców współczesnych? Żywy język czy kamienie milowe literatury? Spory o listę lektur to także dyskusja o kształcie edukacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat szkolny

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 23:55
Aktywność wolontariacka uczy młodych ludzi szacunku dla innych, bezinteresownej pomocy, kultywowania wartości służących integralnemu rozwojowi człowieka oraz usprawniających funkcjonowanie całego społeczeństwa.
rozwiń zwiń