X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Coaching dzieci i młodzieży oraz coaching rodzicielski w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 23:59
Coaching może być doskonałą metodą na rozwijanie potencjału i możliwości osób, które są otwarte i ciekawe świata. Czas pandemii, oderwania od utartych szlaków i rozwiązań sprawił, że może być tym bardziej pomocny, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale i dla rodziców. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Coaching dla dzieci i młodzieży bardzo dobrze sprawdza się w budowaniu poczucia wartości, pracy z emocjami, pomaga rozwijać talenty, daje odpowiedzi na pytania związane z tożsamością, pozwala budować poprawne relacje z rówieśnikami – tak ważne przecież w świecie dziecka.

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Aneta Majewska coach dzieci i młodzieży

Posłuchaj
58:48 [DAB]Dzieciom (PCM) 11 luty 2021 21_00_08_SR1_FIC_.mp3 11.02.2021 Anna Maciejewska (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Bycie rodzicem to ogromny dar, wielkie szczęście, ale jednocześnie najważniejsze i najbardziej odpowiedzialne wyzwanie życiowe, z którym musimy się zmierzyć.

W dzisiejszych czasach jako rodzice stajemy w obliczu wymagającej rzeczywistości oraz coraz większych oczekiwań niż kiedykolwiek wcześniej, przy czym jesteśmy przytłoczeni dużą ilością, dość często sprzecznych ze sobą informacji płynących z mediów, poradników oraz szeroko pojętych dobrych rad.

Stąd może rodzić się brak pewności siebie zarówno w relacjach z dzieckiem, jak i w wyborze odpowiednich rozwiązań oraz narzędzi wychowawczych.

O coachingu rodzicielskim mówiła w Polskim Radiu Dzieciom Wioleta Palusińskacoach i pedagog

Posłuchaj
59:31 [DAB]Dzieciom (PCM) 11 luty 2021 21_00_08_2_SR2_FIC.mp3 11.02.2021 Wioleta Palusińska (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica) 

Rozmawiała: Joanna Ficińska

Data emisji: 11.02.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Pary w pandemii, czyli pracując razem

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 23:55
Dla wielu osób praca zdalna stała się nową, czasem trudną rzeczywistością. Nigdy dotąd nie byliśmy zmuszeni do tak intensywnego łączenia pracy z życiem rodzinnym. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strefa rodzica". Szukając mocnych stron dziecka

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 23:55
Od naszych dzieci często oczekujemy tego, co nam samym przychodzi naturalnie. Odpowiedzialna mama wymaga tego samego od swojego dziecka. Jednak będąc wzorem dla naszych dzieci, nie możemy zapominać, że są .. kimś innym.
rozwiń zwiń