X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

O ruchu i aktywności fizycznej dzieci z niepełnosprawnościami

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 23:55
Aktywność ruchowa jest niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju dzieci. To wiemy od dawna, choć z realizacją tych zaleceń bywa różnie. W przypadku osób z różnymi postaciami upośledzenia umysłowego, u których aktywność fizyczna mogłaby łagodzić skutki patologii rozwoju i kompensować defekty rozwojowe, brak ruchu jest szczególnie niebezpieczny.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Najnowsze wyniki badań dotyczących aktywności fizycznej dzieci i młodzieży wskazują na nieustannie obniżający się jej poziom, co może prowadzić do niepożądanych skutków zdrowotnych, takich jak otyłość, nadciśnienie tętnicze czy choroby układu krążenia.

Tendencje spadkowe w zakresie czasu przeznaczonego na aktywność ruchową zauważyć można zarówno w grupie osób niepełnosprawnych intelektualnie, jak i w grupach kontrolnych osób dorosłych, dzieci i młodzieży w intelektualnej normie.

Goście Polskiego Radia Dzieciom: s. Anuarita Tutka, Angelika Tomasik, Anna KomarFundacja Benedyktyński Zakątek

Posłuchaj
57:26 Dzieci_AAC 2021_02_17-21-00-38_SR1_PUS_.mp3 17.02.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Rozmawiała Agata Puścikowska

Data emisji: 17.02.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

"Strefa rodzica". O kobiecej pewności siebie

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 15:00
Niektórym pewność siebie przychodzi naturalnie i lekko. Inni muszą się jej uczyć i długo walczyć, by zbudować poczucie własnej wartości tak, by stawać naprzeciw życiowym wyzwaniom. Czym jest kobieca pewność siebie, gdzie są jej źródła?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strefa rodzica". Wielozadaniowość - cenna umiejętność czy przekleństwo?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 23:57
Wielozadaniowość swego czasu wychwalana była jako podstawowa cecha dobrego pracownika. Jednak rodzice znają to pojęcie doskonale, próba zajęcia się domem i sobą, gdy mamy pod opieką malucha lub całą ich gromadę, to praktyczny egzamin z wielozadaniowości na poziomie ekspert.
rozwiń zwiń